Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warunki narciarskie. GOPR apeluje o rozsądek na stoku

0
Podziel się:

Brawura i brak dostatecznych umiejętności- to główne przyczyny wypadków z udziałem turystów, do których doszło w ostatnim czasie w Beskidzie Sądeckim.

Warunki narciarskie. GOPR apeluje o rozsądek na stoku
(DigitalZombie/iStockphoto)

Brawura i brak dostatecznych umiejętności - to główne przyczyny wypadków z udziałem turystów, do których doszło w ostatnim czasie w Beskidzie Sądeckim.

W okresie świąteczno-noworocznym Krynicka Grupa GOPR musiała interweniować na stokach blisko sto razy. _ Na szczęście urazy nie były groźne, były to głównie skręcanie czy zwichnięcia kończyn dolnych czy górnych _ mówi ratownik górski Grzegorz Sus.

Ratownik apeluje, by pamiętać, że na stoku nie jesteśmy sami. "Przestrzegajmy kodeksu narciarskiego i unikajmy jazdy po spożyciu alkoholu ”-podkreśla.

Grzegorz Sus zachęca również wszystkich do zakładania kasków, które w razie upadku będą chronić przed poważnymi urazami głowy. Obowiązek ich noszenia dotyczy osób poniżej 16. roku życia.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz chętniej spędzamy urlop w Polsce _ To zasługa dobrej infrastruktury, ale regiony już nauczyły się przyciągać turystów _ podkreśla prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.
GOPR odnalazł zaginionych turystów Turyści są w wieku 20-30 lat. Ratownicy odnaleźli ich w rejonie Gówniaka, jednego z pięciu szczytów grzbietowych Babiej Góry.
Zimowy paraliż we Francji. Lawiny i zaspy Do stacji narciarskich można dojechać tylko mając i zimowe opony, i łańcuchy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)