Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gopr
03.01.2015 07:06

Warunki narciarskie. GOPR apeluje o rozsądek na stoku

Brawura i brak dostatecznych umiejętności- to główne przyczyny wypadków z udziałem turystów, do których doszło w ostatnim czasie w Beskidzie Sądeckim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DigitalZombie/iStockphoto)

Brawura i brak dostatecznych umiejętności - to główne przyczyny wypadków z udziałem turystów, do których doszło w ostatnim czasie w Beskidzie Sądeckim.

W okresie świąteczno-noworocznym Krynicka Grupa GOPR musiała interweniować na stokach blisko sto razy. _ Na szczęście urazy nie były groźne, były to głównie skręcanie czy zwichnięcia kończyn dolnych czy górnych _ mówi ratownik górski Grzegorz Sus.

Ratownik apeluje, by pamiętać, że na stoku nie jesteśmy sami. "Przestrzegajmy kodeksu narciarskiego i unikajmy jazdy po spożyciu alkoholu ”-podkreśla.

Grzegorz Sus zachęca również wszystkich do zakładania kasków, które w razie upadku będą chronić przed poważnymi urazami głowy. Obowiązek ich noszenia dotyczy osób poniżej 16. roku życia.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz chętniej spędzamy urlop w Polsce _ To zasługa dobrej infrastruktury, ale regiony już nauczyły się przyciągać turystów _ podkreśla prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.
GOPR odnalazł zaginionych turystów Turyści są w wieku 20-30 lat. Ratownicy odnaleźli ich w rejonie Gówniaka, jednego z pięciu szczytów grzbietowych Babiej Góry.
Zimowy paraliż we Francji. Lawiny i zaspy Do stacji narciarskich można dojechać tylko mając i zimowe opony, i łańcuchy.
Tagi: gopr, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz