Notowania

wandal
17.04.2012 12:52

Wandal uszkodził 54 samochody w Łodzi

Policjanci zatrzymali 22-latka, który w ciągu jednej nocy uszkodził 54 samochody zaparkowane na przyblokowych parkingach w Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/flickr)

*Policjanci zatrzymali 22-latka, który w ciągu jednej nocy uszkodził 54 samochody zaparkowane na przyblokowych parkingach w Łodzi. Wandal w większości przypadków porysował karoserie, urywał lusterka i wycieraczki. Grozi mu do 5 lat więzienia. *

Jak poinformował Adam Kolasa z łódzkiej policji, patrolujący dzielnicę Bałuty policjanci dostali zgłoszenie o idącym ulicą mężczyźnie, który uszkadzał zaparkowane samochody.

Wandala wypatrzono w okolicy ulicy Wrześnieńskiej, kiedy podchodził do kolejnych aut i rysował ich karoserie przy pomocy jakiegoś narzędzia. Na widok policyjnego radiowozu rzucił się do ucieczki, ale szybko został zatrzymany.

_ - Policjanci znaleźli przy 22-latku emblemat z marką samochodu, którym rysował powłoki lakiernicze zaparkowanych aut _ - dodał Kolasa.

Okazało się, że mężczyzna zdążył uszkodzić w sumie co najmniej 54 samochody. Głównie rysował maski pojazdów, ale w wielu z nich urwał też lusterka, emblematy marek a także wycieraczki. 22-latek był nietrzeźwy. Miał niemal 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany; może mu grozić kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Straty szacuje się na wiele tysięcy złotych.

Tagi: wandal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz