Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki w Republice Środkowoafrykańskiej. Rebelianci opanowali pałac w Bangi

0
Podziel się:

Dziś wymiana ognia między rebeliantami a wojskami rządowymi była coraz słabsza.

Walki w Republice Środkowoafrykańskiej. Rebelianci opanowali pałac w Bangi
(Polaris Images/East News)

Rebelianci walczący w Republice Środkowoafrykańskiej z oddziałami rządowymi opanowali dziś stolicę tego kraju Bangi, w tym pałac prezydencki. Prezydent Francois Bozize uciekł do sąsiedniej Demokratycznej Republiki Kongo.

_ - Opanowaliśmy pałac prezydencki. Bozizego nie było w nim. Teraz udajemy się do publicznego radia, aby przewodniczący Seleki Michel Djotodia wygłosił przemówienie _ - powiedział Djouma Narkoyo, jeden szefów wojskowych rebelianckiej koalicji.

Dziś wymiana ognia między rebeliantami a wojskami rządowymi była coraz słabsza._ Seleka _ wznowiła w tym tygodniu działania wojenne, deklarując zamiar obalenia prezydenta Francois Bozize, którego oskarża o nierespektowanie postanowień uzgodnionego w styczniu rozejmu. Na jego mocy rebelianccy bojownicy mieli zostać wcieleni do armii rządowej. Miał zostać utworzony rząd zgody narodowej, składający się ze zwolenników prezydenta Bozize, opozycji i rebeliantów.

Na razie nie wiadomo, co z lotniskiem w Bangi, którego strzegli przysłani z Francji żołnierze. Według francuskich dyplomatów Paryż poprosił o pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby przedyskutować rozwiązanie kryzysu, w którym znalazła się dawna francuska kolonia, położona w sercu Afryki.

Republika Środkowoafrykańska, jedno z najuboższych państw świata, posiada bogate złoża złota, diamentów i uranu.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja wysyła żołnierzy. Zatrzymają rebelię? Republika Środkowoafrykańska, jedno z najuboższych państw świata, posiada bogate złoża złota, diamentów i uranu.
Rebelianci weszli do stolicy. Idą na pałac Republika Środkowoafrykańska, jedno z najuboższych państw świata, posiada bogate złoża złota, diamentów i uranu.
Ciągłe rewizje wojska i plądrowanie domów Tuaregowie z Bamako skarżą się, że wojsko dokonuje w ich domach ciągłych rewizji, podczas których dopuszcza się przemocy i grabieży.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)