Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki w Pakistanie. 15 zabitych w ataku na szyicki meczet w Peszawarze

0
Podziel się:

Atak na meczet, który mieści się w szyickiej szkole religijnej (medresie), zapoczątkowało trzech bojowników.

Walki w Pakistanie. 15 zabitych w ataku na szyicki meczet w Peszawarze
(AP/FOTOLINK/East News)

Piętnaście osób zginęło dziś w ataku bojowników islamskich na szyicki meczet w Peszawarze w północno-zachodnim Pakistanie - poinformowała tamtejsza policja. Są też ranni, ale nie podano na razie ich liczby.

Atak na meczet, który mieści się w szyickiej szkole religijnej (medresie), zapoczątkowało trzech bojowników, którzy ostrzelali policjanta ochraniającego świątynię. Funkcjonariusz jest w stanie krytycznym.

Następnie bojownicy wkroczyli do meczetu, gdzie jeden z napastników zdetonował kamizelkę z materiałami wybuchowymi, którą miał na sobie. Dwóch innych bojowników uciekło. Policja ruszyła za nimi w pościg.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Północno-zachodnie regiony Pakistanu to bastion różnych grup rebelianckich, w tym ugrupowania pakistańskich talibów Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP). Grupa ta, która w 2007 roku wydała wojnę wspieranemu przez USA rządowi w Islamabadzie, uważana jest, wraz z jej sojusznikami, za głównych sprawców zamachów, w których zginęło w Pakistanie ponad 6 tys. ludzi w ciągu sześciu lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach samobójczy podczas pogrzebu Wśród zabitych jest deputowany do parlamentu prowincji Chajber Pachtunchwa.
Rządził już dwa razy. Znów zostanie premierem Sharif był już dwukrotnie premierem - w latach 1990-1993 i 1997-1999. Za każdym razem władzę odbierali mu wojskowi.
Potępili amerykańskie ataki dronów Atak drona był nie tylko pogwałceniem suwerenności i integralności terytorialnej kraju, ale też pogwałceniem międzynarodowego prawa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)