Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki w Jemenie. 200 zabitych w ostatnich starciach w Sanie

0
Podziel się:

Do walk doszło między szyickimi rebeliantami a bojownikami sunnickimi lojalnymi wobec partii al-Islah, uważanej za jemeński odłam Bractwa Muzułmańskiego.

Walki w Jemenie. 200 zabitych w ostatnich starciach w Sanie
(AP/FOTOLINK/East News)

Do walk doszło między szyickimi rebeliantami a bojownikami sunnickimi lojalnymi wobec partii al-Islah, uważanej za jemeński odłam Bractwa Muzułmańskiego - podało jemeńskie ministerstwo zdrowia.

_ Dzisiaj służby ratunkowe znalazły 53 ciała i tym samym do 200 wzrosła liczba ciał znalionych od 16 września _ - poinformował przedstawiciel resortu, na którego powołuje się oficjalna agencja SABA. Bilans ten nie obejmuje zabitych, którzy zostali odnalezieni przez rodziny czy strony konfliktu.

Dr Ali Saria, który kieruje służbami ratunkowymi w resorcie zdrowia, dodał, że jego ekipy w tym samym czasie zajęły się również ponad 460 rannymi. Ofiary śmiertelne i rannych znaleziono w północnej i północno-zachodniej dzielnicy Sany, gdzie toczyły się walki.

Starcia zakończyły się po podpisaniu w niedzielę wieczorem porozumienia pokojowego między jemeńskim rządem a szyickimi rebeliantami Huti. W zawarciu porozumienia pośredniczył specjalny wysłannik ONZ Dżamal Benomar.

Szyiccy rebelianci z Huti domagają się ustąpienia rządu oskarżanego o korupcję, pełnego przywrócenia subsydiów paliwowych i od lat żądają autonomii dla zajmowanych przez siebie terenów na północy Jemenu. Huti oskarżają też prezydenta Abd ar-Rab Mansura al-Hadiego o autokratyczne rządy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/m307339.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/al;kaida;w;jemenie;w;walkach;z;wojskiem;zginelo;co;najmniej;42;ludzi,228,0,1535972.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W walkach w Jemenie zginęło 42 ludzi To efekt ofensywy armii Jemenu, której celem są oddziały bojowników Al-Kaidy na południu kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/m273940.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt;na;bliskim;wschodzie;rowhani;iran;gwarantuje;spokoj;w;regionie,130,0,1622914.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Iran gwarantem pokoju w regionie" Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w poniedziałek, że jego kraj to "fundament stabilności" na Bliskim Wschodzie, a obecne problemy regionu uznał za "spisek wielkich mocarstw".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/m307478.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/panstwo;islamskie;dzihadysci;apeluja;o;zabijanie;amerykanow;i;francuzow,77,0,1622605.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Apelują o zabijanie Amerykanów i Francuzów Państwo Islamskie wzywa bojowników, by zabijali obywateli państw tworzących koalicję do walki z dżihadystami w Iraku i Syrii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)