Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki w Iraku. Policja zlikwidowała obóz sunnitów, wybuchają zamieszki

0
Podziel się:

W samym Ramadi spalono kilka policyjnych radiowozów a z minaretów nawoływano do udziału w świętej wojnie. W mieście nie działają telefony komórkowe.

Walki w Iraku. Policja zlikwidowała obóz sunnitów, wybuchają zamieszki
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Iracka policja zlikwidowała obóz sunnitów protestujących na autostradzie koło Bagdadu. Jednak jak donosi Reuters, w trakcie akcji sił bezpieczeństwa wybuchły krwawe zamieszki, w których zginęło 13 osób.
Rzecznik premiera Iraku, Ali Mussawi, deklarował, że usuwanie namiotów uczestników antyrządowej demonstracji odbyło się _ bez żadnych strat _. Wcześniej w obozowisku znajdowali się przedstawiciele Al-Kaidy, którzy uciekli do położonego nieopodal miasta Ramadi i są teraz poszukiwani. Ali Mussawi zaznaczył, że miejsce protestu stało się _ siedzibą dla kierownictwa Al-Kaidy _.

W samym Ramadi spalono kilka policyjnych radiowozów a z minaretów nawoływano do _ udziału w świętej wojnie _. W mieście nie działają telefony komórkowe.

Na terenach zdominowanych przez sunnitów niespokojnie jest od ponad roku. Stanowiący około 1/3 mieszkańców Iraku sunnici utrzymują, że są dyskryminowani. Twierdzą również, że są brutalnie traktowani przez irackie siły bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityczne zatrzymania w Iraku. Są zabici Irackie siły bezpieczeństwa aresztowały sunnickiego deputowanego znanego z popierania antyrządowych protestów.
Rośnie liczba ofiar ataku na telewizję Zamach został przeprowadzony przez pięciu zamachowców, najprawdopodobniej należących do Al-Kaidy - poinformowały irackie siły bezpieczeństwa.
Relikwie Jana Pawła II jadą do Iraku Papież chciał odwiedzić Irak w czasie Wielkiego Jubileuszu roku 2000, ale ze względów bezpieczeństwa okazało się to niemożliwe. Teraz jadą do tego kraju jego relikwie oraz figura z brązu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)