Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walki
09.12.2013 13:43

Walki w Iraku. Nie żyje 11 osób w wyniku eksplozji samochodu pułapki

Wzrost aktów terroru w Iraku rodzi obawy, że może się powtórzyć fala przemocy na tle religijnym, jak w latach 2006-2007, na które przypadł jej szczyt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Co najmniej 11 osób zginęło, a 22 zostały ranne w poniedziałek na północnym wschodzie Iraku w następstwie wybuchu samochodu pułapki w pobliżu kawiarni - podały lokalne źródła policyjne i medyczne. Do tego aktu terroru doszło w rejonie, gdzie dominują sunnici.

Według danych policji samochód pułapka wybuchł obok kawiarni w Buhriz, 60 km od Bagdadu. Mimo starań irackich sił bezpieczeństwa od początku roku w całym kraju kilkadziesiąt kawiarń było obiektem zamachów, atakowano też często inne miejsca, w których gromadzi się wiele osób, jak targi i meczety.

Wzrost aktów terroru w Iraku rodzi obawy, że może się powtórzyć fala przemocy na tle religijnym, jak w latach 2006-2007, na które przypadł jej szczyt. Za rządów Saddama Husajna sunnici zajmowali ważne stanowiska, obecnie czują się marginalizowani przez rząd premiera Nuriego al-Malikiego zdominowany przez szyitów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w Iraku. Pięć osób nie żyje Irak przeżywa najsilniejszą falę przemocy od pięciu lat. Tylko w listopadzie w Iraku śmierć poniosło około 950 osób, głównie cywilów.
Atak na centrum handlowe, wzięli zakładników Nie wiadomo, kto stoi za tym atakiem ani jakie są żądania napastników.
Iracka milicja ostrzelała Arabię Saudyjską Do wystrzelenia pocisków moździerzowych przyznała się milicja zwana Armią Mukhtara.
Tagi: walki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz