Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki w Doniecku. Kolejni obserwatorzy OBWE porwani

0
Podziel się:

Według ukraińskiego telewizyjnego Kanału Piątego, który powołuje się na informacje z Tallina, trwają rozmowy na temat ich uwolnienia.

Walki w Doniecku. Kolejni obserwatorzy OBWE porwani
(PAP/EPA)
bECgIzSd

Estońskie MSZ twierdzi, że członkowie misji OBWE zostali zatrzymani pod Donieckiem. Według ukraińskiego telewizyjnego Kanału Piątego, który powołuje się na informacje z Tallina, trwają rozmowy na temat ich uwolnienia.

OBWE poinformowała wcześniej, że straciła kontakt ze swymi obserwatorami pochodzącymi z Danii, Estonii, Szwajcarii i Turcji. Grupa czterech obserwatorów wyjechała na Wschód od Doniecka. Po raz ostatni łączyła się z kierownictwem misji wczoraj po południu.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie próbuje odzyskać kontakt z obserwatorami. O sytuacji poinformowano władze Ukrainy i miejscowe.

bECgIzSf

OBWE zdecydowała w marcu o wysłaniu na Ukrainę cywilnych obserwatorów. Misje tworzy ponad 280 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Szwedzi dozbrajają się ze względu na Rosję Nakłady finansowe na wojsko miałyby rosnąć stopniowo do 2024 r. i objąć zakup nowych samolotów.
Krwawe walki w Doniecku. Sprzeczne dane o liczbie ofiar 50, 100, a nawet 200 osób mogło zginąć w wyniku rządowej operacji antyterrorystycznej. Urwał się kontakt z zewnętrznymi obserwatorami.
bECgIzSG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)