Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki na Wschodzie Ukrainy. Rosjanie otworzyli granice dla ukraińskich żołnierzy

0
Podziel się:

- Nie jesteśmy zdrajcami ani dezerterami - zaznacza jeden z szukających schronienia w Rosji.

Walki na Wschodzie Ukrainy. Rosjanie otworzyli granice dla ukraińskich żołnierzy
(PAP/EPA)

Grupa ukraińskich żołnierzy poprosiła Rosję o tymczasowe schronienie. Informację taką przekazała telewizja Rossija24, powołując się na źródła w służba granicznych obwodu rostowskiego. Według stacji to kolejny przypadek w ciągu ostatnich dni, gdy ukraińscy żołnierze uciekają przed bojówkami separatystów na stronę rosyjską.

Z informacji przekazywanych przez Rosjan wynika, że dwunastoosobowy oddział ukraiński, pod białą flagą przeszedł przez punkt graniczny _ Gukowo . Ukraińcy mieli poprosić o tymczasowe schronienie, uciekając przed separatystami. - Nie jesteśmy zdrajcami ani dezerterami. Ponieważ nie prowadzimy z Rosją wojny, postanowiłem w ten sposób ratować życie moich żołnierzy _ - tłumaczył w telewizji Rossija24 mężczyzna, który nazwał siebie oficerem ukraińskiej armii.

W obwodzie rostowskim schronili się uchodźcy z Donbasu. Nie potępiają oni ukraińskich żołnierzy, bo jak sami przyznają też uciekli do Rosji, aby ratować życie. -_ Tam nas zabijają, co mamy więc robić? Uciekamy _ - tłumaczy uciekinier z obwodu ługańskiego. Kilka dni wcześniej rosyjskie media poinformowały o 40 ukraińskich żołnierzach, którzy przekroczyli granicę Rosji, prosząc o tymczasowe schronienie. Jak tłumaczyli, nie chcieli walczyć przeciwko swoim rodakom.

Czytaj więcej w Money.pl
Walki na Ukrainie. Separatyści szykują odwrót? Dowództwo operacji poinformowało, że nadal atakowane jest lotnisko w Ługańsku, które bojownicy ostrzeliwują z systemów rakietowych Grad i granatników.
Walki na Ukrainie: Udało się odbić... Większa część miasta została pozbawiona elektryczności i wody.
Przełom na Ukrainie? Białorusini wkraczają do akcji - _ Trzeba pomóc braciom w trudny czas _ - ogłosił niewielki białoruski oddział. Kijów chce zablokować separatystów w Doniecku i Ługańsku, mieszkańcy uciekają w panice.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)