Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki na wschodzie Ukrainy. Rosja wzywa do spotkania w ramach ONZ

0
Podziel się:

Rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin ma nadzieję, że sesja odbędzie się jeszcze dziś.

Walki na wschodzie Ukrainy. Rosja wzywa do spotkania w ramach ONZ
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin wezwał do nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z kryzysem humanitarnym na Ukrainie - podała agencja ITAR-TASS. Czurkin wyraził nadzieję, że sesja odbędzie się jeszcze dziś.

_ Wzywamy do pilnego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z kryzysem humanitarnym na Ukrainie _ - cytuje TASS słowa Czurkina.

Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) podał we wtorek, że na Ukrainie, gdzie rządowe siły walczą z prorosyjskimi separatystami, jest już 117 tysięcy ludzi, którzy porzucili domy.

Jak poinformował dyrektor europejskiego biura UNHCR Vincent Cochetel, w tym roku z powodu walk na wschodzie Ukrainy kraj ten opuściło około 730 tys. osób, udając się do Rosji. Jest to exodus znacznie większy niż sądzono pierwotnie - zaznaczył.

Liczba wewnętrznych uchodźców na Ukrainie zwiększa się o około 1200 dziennie - twierdzi Cochetel.

Według mediów ukraińskich i rosyjskich gwałtownie rośnie liczba uchodźców z obwodów donieckiego i ługańskiego. Władze Ukrainy zaapelowały w poniedziałek do mieszkańców wschodnich regionów kraju o opuszczenie miejscowości zajętych przez prorosyjskich separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Niepokój w Kijowie. Na granicy Ukrainy zauważono ruchy rosyjskich oddziałów Według ukraińskich źródeł, w obwodzie biełgorodzkim zgromadziło się około tysiąca żołnierzy, wyposażonych w czołgi i wozy pancerne.
W ciągu doby na Ukrainie zginęło 19 cywilów Najwięcej ofiar było w miejscowości Gorłówka pod Donieckiem.
Białoruś pomoże rozwiązać konflikt na Ukrainie Z prośbą o zaangażowanie się Białorusi zwrócił się ukraiński prezydent Petro Poroszenko.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)