Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walki na Wschodzie Ukrainy. Nie żyje rosyjski dziennikarz

Reporter razem z ekipą telewizyjną znalazł się pod ostrzałem moździerzowym w rejonie miejscowości Mirnyj niedaleko Ługańska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
W okolicach Ługańska walki nie ustają

Korespondent rosyjskiej telewizji państwowej WGTRK Igor Kornieluk, ciężko ranny pod Ługańskiem na wschodzie Ukrainy, zmarł w szpitalu - poinformował naczelny lekarz tej placówki Fedir Solanyk krótko po tym, jak podano informację, że dziennikarz jest ranny.

Lekarz powiedział, że Kornieluk zmarł na stole operacyjnym ługańskiego szpitala - przekazała agencja RIA-Nowosti.

Jak podawała WGTRK, jej korespondent wraz z ekipą telewizyjną znalazł się pod ostrzałem moździerzowym w rejonie miejscowości Mirnyj niedaleko Ługańska. Informację potwierdziły służby prasowe tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej, ogłoszonej przez prorosyjskich separatystów w tym obwodzie.

Pod koniec maja ranny w Mariupolu nad Morzem Azowskim został współpracownik anglojęzycznej telewizji rosyjskiej RT. Również w maju zginął pod Słowiańskiem w obwodzie donieckim włoski fotoreporter w następstwie wybuchu pocisku artyleryjskiego. Pocisk ranił również francuskiego dziennikarza i jego tłumacza.

Czytaj więcej w Money.pl
Walki na Ukrainie. "Terroryści otrzymają adekwatną odpowiedź" Separatyści zestrzelili kolejny ukraiński samolot, a Rosjanie oskarżają Kijów o prowokacje.
Ukraina nie zapłaci 2 mld dolarów? Moskwa się nie boi, ma plan awaryjny Żeby bronić się przed uzależnieniem od Rosji, Kijów sprowadza dziś gaz ziemny z Europy Zachodniej przez Polskę. To nie podoba się Rosji.
Rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę, a separatyści porwali grupę dzieci Prezydent Ukrainy zwołał naradę z szefami resortów siłowych.
Tagi: walki na wschodzie ukrainy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz