Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki na wschodzie Ukrainy. Dwukrotnie doszło do szturmu

0
Podziel się:

Najbardziej napięta sytuacja jest w okolicach trasy Bachmutka, łączącej Ługańsk z Siewierodonieckiem.

Skutki ostrzału Doniecka z ostatnich dni</br>
Skutki ostrzału Doniecka z ostatnich dni</br> (PAP/EPA)

39 ostrzałów, dwa szturmy i jedna zasadzka - to bilans ostatniej doby działań separatystów. Zginęło sześciu ukraińskich żołnierzy, dziewięciu zostało rannych.

Najbardziej napięta sytuacja jest w okolicach trasy _ Bachmutka _, łączącej Ługańsk z Siewierodonieckiem. Bojówkarze ostrzeliwują ukraińskie posterunki z wyrzutni Grad. Jeden z oddziałów MSW wpadł w zasadzkę: zabitych zostało trzech funkcjonariuszy, pięciu zostało rannych.

Ukraińcy odpowiedzieli ogniem artylerii na ostrzał donieckiego lotniska. Według sztabu operacji antyterrorystycznej, zginęło 23 bojówkarzy, 27 zostało rannych, w tym jeden z watażków separatystów o pseudonimie Motorola. Na początku września groził Polakom, że dojdzie do Warszawy po incydencie z samolotem rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu, którego Polska nie chciała wpuścić do swojej przestrzeni powietrznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny samolot zestrzelony na Ukrainie Do palącego się wraku zbliżyło się dwóch uzbrojonych separatystów, a następnie rozległy się strzały - donoszą media.
Eksplozja w pubie nacjonalistów na Ukrainie OBWE drugi dzień z rzędu informuje o przemieszczaniu wojsk bez znaków rozpoznawczych na terytorium samozwańczej republiki donieckiej.
Coraz więcej rosyjskich wojsk w Donbasie W okolicach miejscowości Szczastije zaobserwowano przybycie sporej grupy wojsk Federacji Rosyjskiej, wyposażonej w około 50 jednostek pojazdów opancerzonych i czołgów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)