Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
01.12.2014 13:58

Walki na Ukrainie. Trzeci dzień Rosjanie atakują w Doniecku

Trzeci dzień z rzędu siły specjalne podejmują działania na lotnisku, znajdującym się pod kontrolą strony ukraińskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Armando G Alonso/Flickr)

Ukraińska armia oskarżyła rosyjskie siły specjalne o udział w atakach na ważne ze strategicznego punktu widzenia lotnisko we wschodniej Ukrainie.

W rozmowie z agencją Reutera rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie Andrij Łysenko potwierdził, że już trzeci dzień z rzędu rosyjskie siły specjalne podejmują działania na lotnisku, znajdującym się pod kontrolą strony ukraińskiej.

Jednocześnie Łysenko zaprzeczył doniesieniom o wybuchu w jednym z terminali portu - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

_ - Według danych operacyjnych w szturmie na lotnisko biorą udział członkowie rosyjskiego specnazu, ale na nic to się nie zdaje: lotnisko, zarówno stary, jak i nowy terminal, pozostaje pod kontrolą sił ukraińskich _ - zapewnił.

Położone w północnej części Doniecka lotnisko jest bez powodzenia atakowane przez separatystów od maja. Obecność wojsk ukraińskich w tym punkcie jest solą w oku buntowników z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, gdyż pokazuje, że ich _ stolica _ nie jest przez nich całkowicie kontrolowana.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko będzie negocjował z Putinem? W Doniecku znowu giną cywile Poroszenko liczy na porozumienie. W okolicach donieckiego lotniska cały czas słychać wybuchy, pomimo rozejmu.
Krwawa doba na Ukrainie. Szturmy i ostrzały Najbardziej napięta sytuacja jest w okolicach trasy Bachmutka, łączącej Ługańsk z Siewierodonieckiem.
Rebelianci nie ustępują. Ostrzał w Donbasie Rzecznik ukraińskiej operacji antyterrorystycznej Władysław Selezniow podkreśla, że separatyści ostrzeliwują też cywilów.
Tagi: sytuacja na ukrainie, lotnisko w doniecku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz