Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki na Ukrainie. Setki tysięcy osób opuściło domy

0
Podziel się:

Pomoc humanitarna jest szczególnie potrzebna w regionach Doniecka i Charkowa.

Walki na Ukrainie. Setki tysięcy osób opuściło domy
(Reporter)

Ponad 824 000 osób od początku roku musiało opuścić swe miejsce zamieszkania na Ukrainie w następstwie konfliktu w tym kraju - powiadomił Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Co najmniej 430 000 przemieściło się w granicach Ukrainy, 387 000 uciekło do Rosji, 6600 poprosiło o azyl w UE i 581 - na Białorusi.

Poprzednie dane UNHCR z 2 września - wskazywały, że konflikt na Ukrainie zmusił do opuszczenia domów ponad pół miliona ludzi; co najmniej 260 000 stanowili uchodźcy wewnętrzni, a porównywalna grupa uchodźców udała się do Rosji.

_ - UNHCR próbuje pomóc najbardziej poszkodowanym w sytuacji, gdy Ukraina, gdzie trwa kryzys, staje w obliczu zimy _ - oświadczyła organizacja. Niemal 95 proc. uchodźców na Ukrainie to mieszkańcy wschodnich regionów. Według UNHCR pomoc humanitarna jest szczególnie potrzebna w regionach Doniecka i Charkowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Ukrainy ostrzega przed terroryzmem Arsenij Jaceniuk zaapelował do resortów siłowych o zapewnienie bezpieczeństwa obywateli w dniu głosowania.
Kreml się przyznał. "Wspieramy separatystów" -_ Zawieszenie broni na Ukrainie, to wynik pokojowego planu Putina i działań rosyjskiej dyplomacji _ - twierdzi szef administracji Kremla.
Rosyjscy bojówkarze znów atakują na Ukrainie Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Debalcewa.Tam w nocy trzykrotnie ostrzeliwano ukraińskie pozycje, a także dwukrotnie bezpośrednio je atakowano.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)