Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walki na Ukrainie. Kraj zmaga się z... dezercją

0
Podziel się

Prokuratura Wojskowa wszczęła 222 postępowania karne. Razem obejmuje to ponad 3 tysiące żołnierzy.

Walki na Ukrainie. Kraj zmaga się z... dezercją
(PAP/EPA)
bDZOXLvp

Prokuratura Wojskowa wszczęła 222 postępowania karne związane z dezercją. Razem obejmuje to ponad 3 tysiące żołnierzy. Anatolij Matios kierujący tą prokuraturą tłumaczy, że tak duża liczba podejrzanych wynika z osobliwości ukraińskiego prawa.

Zdaniem Matiosa, główny problem polega na tym, że na froncie nie ma wyraźnych rozkazów i następują dezorientacja i dezorganizacja, których następstwem jest to, co w kodeksie karnym nazywa się dezercją. Na razie tylko 500 osób jest oficjalnie podejrzanych i ograniczono ich swobodę przemieszczania się. 32 trafiły do aresztu.

Tymczasem prezydent Petro Poroszenko powtórzył, że nigdy nie zgodzi się na jakiekolwiek zmiany granic państwa. Na razie tworzona jest _ strefa sanitarna _, która odgrodzi tereny kontrolowane przez separatystów od reszty Ukrainy.

bDZOXLvr

Prezydent zaapelował też do OBWE o zwiększenie liczby obserwatorów na Wschodzie do 1500 i przekazanie misji 29 samolotów bezzałogowych. Na razie do Zagłębia Donieckiego trafiły tylko 2. Według Petra Poroszenki, tylko taka liczba obserwatorów będzie w stanie zapewnić przestrzeganie zawieszenia broni i kontrolować granicę rosyjsko - ukraińską.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko chce samolotów. Ostrzega _ Możemy mieć destabilizację nie tylko na Ukrainie i w Europie, ale i na poziomie globalnym _ - ostrzegł prezydent.
Kontrola na granicy z Rosją to warunek pokoju _ - Pokojowe rozwiązanie konfliktu nie będzie możliwe bez odzyskania kontroli Ukrainy nad granicą _ - mówił prezydent Ukrainy.
Rosja szkoliła separatystów i przekazała im... Niemiecki wywiad uznał za prawdopodobnie, że system posiadali bojownicy, gdyż armia ukraińska nie dysponuje tym rodzajem broni.
bDZOXLvS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)