Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z terroryzmem. Pakistan powoła formację zwalczającą Talibów

0
Podziel się:

- Będzie to jednostka szybkiego reagowania wyposażona w nowoczesną broń i śmigłowce bojowe - poinformował szef pakistańskiego MSW.

Walka z terroryzmem. Pakistan powoła formację zwalczającą Talibów
(Polaris/East News)

Rząd Pakistanu poinformował o zamiarze powołania nowej formacji zbrojnej, której zadaniem będzie walka z talibską rebelią zbrojną na terytoriach plemiennych na północnym zachodzie państwa.

Minister spraw wewnętrznych Nisar Ali Khan powiedział w parlamencie, że będzie to jednostka szybkiego reagowania wyposażona w nowoczesną broń i śmigłowce bojowe. Jej liczebność ma wynosić początkowo 500 ludzi, a potem zostanie zwiększona. Ponadto przewiduje się utworzenie organu kierowniczego do koordynowania działań różnych rodzajów sił zbrojnych i tajnych służb.

Jak zaznaczył minister, wojska rządowe będą nadal reagować ma zamachy terrorystyczne atakowaniem rebeliantów z organizacji Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP). Dodał, że według władz wojskowych w prowadzonych od ubiegłego tygodnia atakach lotniczych zabito ponad 120 domniemanych ekstremistów.

W następstwie zamordowania 24 żołnierzy pakistański rząd zadeklarował w ubiegłym tygodniu bezterminowe zawieszenie rozmów z TTP.

Czytaj więcej w Money.pl
Pakistan: Atak na talibów przy granicy Był to już kolejny atak wojsk pakistańskich na pozycje islamistów w ciągu ostatnich kilku dni.
Kolejne zamachy zmniejszają szansę na pokój Co najmniej 15 talibskich bojowników zginęło w ataku pakistańskich sił powietrznych na ich kryjówki na obszarach plemiennych w północno-zachodniej części Pakistanu.
Amerykanie ograniczą "polowania" na talibów Administracja prezydenta Baracka Obamy ograniczy program ataków z użyciem dronów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)