Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z terroryzmem
27.09.2014 18:02

Walka z terroryzmem. Brytyjczycy gotowi do ataku na dżihadystów

Dwa samoloty Tornado Królewskich Sił Powietrznych wyleciały z bazy Akrotiri na Cyprze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwa brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem, gotowe do zaatakowania celów w pierwszej misji, odkąd parlament wyraził zgodę na naloty przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego - poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony.

Dwa myśliwce Tornado Królewskich Sił Powietrznych wyleciały z bazy Akrotiri na Cyprze o godzinie 9.25, a wkrótce po nich samolot zbiornikowiec - poinformował świadek agencji Reutera.

Rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony potwierdził, że _ tornada są obecnie gotowe do użycia ich w ataku, gdy tylko zidentyfikowane zostaną właściwe cele _.

Brytyjskie lotnictwo dołączyło do koalicji pod przywództwem USA, wspieranej przez cześć krajów europejskich i Zatoki Perskiej, przeciwko dżihadystom Państwa Islamskiego.

W swojej dawnej kolonii, na Cyprze, który uzyskał niepodległość w 1960 roku, Wielka Brytania zachowała dwie bazy wojskowe. Od sierpnia sześć myśliwców Tornado normalnie stacjonujących w bazie RAF-u Marham w Anglii stacjonuje na Cyprze i od sześciu tygodni pełni misje zwiadowcze nad Irakiem.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ bierze na celownik dżihadystów Liczące 15 członków gremium jednogłośnie przyjęło nakreśloną przez Stany Zjednoczone uchwałę.
Apelują o zabijanie Amerykanów i Francuzów Państwo Islamskie wzywa bojowników, by zabijali obywateli państw tworzących koalicję do walki z dżihadystami w Iraku i Syrii.
Dżihadyści rosną w siłę. Krwawe walki w Syrii Dżihadyści, którzy w ostatnich dniach zajęli ponad 60 kurdyjskich wsi w tym rejonie, posunęli się dalej naprzód i znajdują się w niektórych miejscach zaledwie kilkanaście kilometrów od Ajn al-Arab.
Tagi: walka z terroryzmem, państwo islamskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz