Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walka z terroryzmem. Brytyjczycy gotowi do ataku na dżihadystów

0
Podziel się

Dwa samoloty Tornado Królewskich Sił Powietrznych wyleciały z bazy Akrotiri na Cyprze.

Walka z terroryzmem. Brytyjczycy gotowi do ataku na dżihadystów
(PAP/EPA)
bEiKlnGt

Dwa brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem, gotowe do zaatakowania celów w pierwszej misji, odkąd parlament wyraził zgodę na naloty przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego - poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony.

Dwa myśliwce Tornado Królewskich Sił Powietrznych wyleciały z bazy Akrotiri na Cyprze o godzinie 9.25, a wkrótce po nich samolot zbiornikowiec - poinformował świadek agencji Reutera.

Rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony potwierdził, że _ tornada są obecnie gotowe do użycia ich w ataku, gdy tylko zidentyfikowane zostaną właściwe cele _.

bEiKlnGv

Brytyjskie lotnictwo dołączyło do koalicji pod przywództwem USA, wspieranej przez cześć krajów europejskich i Zatoki Perskiej, przeciwko dżihadystom Państwa Islamskiego.

W swojej dawnej kolonii, na Cyprze, który uzyskał niepodległość w 1960 roku, Wielka Brytania zachowała dwie bazy wojskowe. Od sierpnia sześć myśliwców Tornado normalnie stacjonujących w bazie RAF-u Marham w Anglii stacjonuje na Cyprze i od sześciu tygodni pełni misje zwiadowcze nad Irakiem.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ bierze na celownik dżihadystów Liczące 15 członków gremium jednogłośnie przyjęło nakreśloną przez Stany Zjednoczone uchwałę.
Apelują o zabijanie Amerykanów i Francuzów Państwo Islamskie wzywa bojowników, by zabijali obywateli państw tworzących koalicję do walki z dżihadystami w Iraku i Syrii.
Dżihadyści rosną w siłę. Krwawe walki w Syrii Dżihadyści, którzy w ostatnich dniach zajęli ponad 60 kurdyjskich wsi w tym rejonie, posunęli się dalej naprzód i znajdują się w niektórych miejscach zaledwie kilkanaście kilometrów od Ajn al-Arab.
bEiKlnGW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)