Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walka z terroryzmem. Al-Kaida chciała porwać pakistański okręt wojenny

0
Podziel się:

Wiadomość o próbie porwania fregaty pozostawała przez pewien czas utajniona, a szczegóły incydentu zaczynają być dopiero publikowane.

Fregata Zulfiqar - to tego typu okręt chcieli porwać mudżahedini</br>
Fregata Zulfiqar - to tego typu okręt chcieli porwać mudżahedini</br> (Mak Hon Keong/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Utworzona niedawno Al-Kaida Azji Południowej zadeklarowała odpowiedzialność za dokonaną na początku września próbę uprowadzenia pakistańskiego okrętu wojennego - poinformowała amerykańska sieć monitorowania działalności terrorystycznej SITE.

Według SITE rzecznik Al-Kaidy Azji Południowej Usama Mahmoud oświadczył, że bojownicy tej organizacji opanowali fregatę pakistańskiej marynarki wojennej Zulfiqar i próbowali wykorzystać ją do ataku na znajdujące się w pobliżu okręty amerykańskie.

_ - Mudżahedini ci przejęli kontrolę nad pakistańskim okrętem i zmierzali ku flocie amerykańskiej, gdy pakistańska armia zatrzymała ich _ - miał powiedzieć Mahmoud, dodając, że wszyscy bojownicy zostali zabici.

Jak informowały pakistańskie władze, wśród sprawców dokonanego 6 września ataku na fregatę w porcie wojennym w Karaczi były zwerbowane przez Al-Kaidę osoby z personelu marynarki wojennej. Siły bezpieczeństwa zabiły wtedy 10 bojowników Al-Kaidy i podoficera marynarki.

_ - Bez pomocy od wewnątrz ludzie ci nie mogliby sforsować kordonu bezpieczeństwa _ - oświadczył w parlamencie minister obrony Pakistanu Khawaja Asif.

Wiadomość o próbie porwania fregaty pozostawała przez pewien czas utajniona, a szczegóły incydentu zaczynają być dopiero publikowane.

Czytaj więcej w Money.pl
Talibowie zemszczą się za śmierć przywódcy? Wydawało się, że po śmierci dotychczasowego przywódcy terrorystów organizacja pójdzie w rozsypkę. Nic z tego.
Al-Kaida zakłada filię w Indiach. "Budzi obawy" - _ To budzi poważne obawy _ - przyznaje rzecznik indyjskiego rządu.
Al-Kaida apeluje. Chce zjednoczyć siły z... Koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu Al-Kaida obiecuje czarne dni - akcje wymierzone przeciwko Zachodowi i jego arabskim sojusznikom.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)