Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walka z korupcją. Zakaz bankietów dla deputowanych

0
Podziel się

Władze w Pekinie zakazały członkom chińskiego parlamentu, zebranym na dorocznej sesji, organizowania bankietów i uświetniania roboczych obiadów wykwintnymi daniami i trunkami.

Na zdj. Xi Jinping
Na zdj. Xi Jinping (Wikimedia/CC/Erin A. Kirk-Cuomo)
bEsfhMZN

W ten sposób władze chcą poprawić wizerunek nadszarpnięty skandalami korupcyjnymi. Prezydent Xi Jinping zapowiadał podjęcie kampanii przeciw korupcji już w chwili objęcia władzy rok temu. Zakrojona na szeroką skalę akcja objęła członków partii na wszystkich szczeblach władzy.

Niemal 3 tys. deputowanym Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych zalecono również, by nie przyjmowali kosztownych prezentów. Sesja zgromadzenia rozpoczyna się we wtorek.

Po zakończonym w połowie listopada 2013 roku III plenum KC Komunistycznej Partii Chin przywódcy partii wytyczyli plany reform gospodarczych na następnych 10 lat oraz zapowiedzieli walkę z korupcją we własnych szeregach. Na członków partii nałożony został obowiązek raportowania przypadków korupcji partyjnym władzom dyscyplinarnym i szefostwu.

bEsfhMZP

Korupcja wśród rządowych urzędników w Chinach jest powodem powszechnego niezadowolenia społecznego. W 2013 roku chińskie prokuratury wszczęły ponad 27 tysięcy spraw i oskarżyły o korupcję 37 tysięcy urzędników.

Czytaj więcej w Money.pl
"Krym jest pod kontrolą Rosji". Koniec złudzeń? Krym jest pod kontrolą Rosji - instalowanie się w jakimś kraju wbrew międzynarodowemu prawu oznacza złamanie tego prawa.
Atak terrorystyczny. 27 osób nie żyje Według lokalnych mediów mężczyźni, którzy dokonali ataku, byli ubrani w mundury; w czasie interwencji policyjnej słychać było strzały z broni palnej.
Pozew przeciwko państwu. Za smog na ulicach Mieszkaniec miasta Shijiazhuang w północnych Chinach złożył w sądzie pozew przeciwko państwu, domagając się skutecznej ochrony obywateli przed szkodliwym dla zdrowia smogiem.
bEsfhNaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)