Notowania

cezary grabarczyk
05.03.2013 11:50

Walka Gowina i Tuska. "Mógłbym rozważyć start na szefa PO"

Gdyby nie był ministrem, Gowin nie wykluczyłby startu w wyborach na szefa partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Charchula/Reporter)

Jarosław Gowin powiedział, że mógłby rozważyć ubieganie się o szefostwo PO, gdyby nie był ministrem sprawiedliwości i gdyby szef Platformy wybierany był przez wszystkich członków partii. Tłumaczył, że tacy politycy jak on nie są ulubieńcami aparatu partyjnego.

Polityk Platformy pytany w wywiadzie dla RMF FM, czy wystartuje w wyborach na przewodniczącego PO przeciwko obecnemu liderowi Donaldowi Tuskowi, odpowiedział, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której _ minister startowałby w wyborach wewnątrzpartyjnych albo przeciwko swojemu premierowi _.

Dopytywany, czy wystartowałby w wyborach na szefa PO, gdyby nie był ministrem, Gowin odpowiedział: _ Tego bym nie wykluczał _.

Jak przypomniał, ostatnio zaczęto w Platformie mówić o tym, że przewodniczący partii mógłby być wybierany przez wszystkich członków na zjazdach. - _ Zazwyczaj dominuje aparat partyjny. A politycy tacy jak ja w żadnym ugrupowaniu nie są ulubieńcami aparatu partyjnego. Gdyby odwoływać się do wszystkich członków, wtedy mógłbym rozważyć start _ - zaznaczył.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/62/m263742.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gowin;wygral;spor;z;premierem;tuskiem,160,0,1262752.html) *"Tusk wysyła sygnały do lewicowych wyborców" * Spór w Platformie Obywatelskiej wiąże się z podejmowanymi przez premiera próbami jej przesunięcia na lewo - ocenia socjolog. W zeszłym tygodniu zarząd krajowy PO dyskutował m.in. o przygotowaniach do wewnętrznych partyjnych wyborów w 2014 r. W przypadku ewentualnego wprowadzenia powszechnych wyborów przewodniczącego szefa PO wybieraliby wszyscy członkowie partii, a nie - tak jak dotychczas - Konwencja Krajowa, czyli m.in. delegaci z regionów.

Wiceszef PO Grzegorz Schetyna jest zdania, że jeśli premier Donald Tusk nie będzie miał konkurenta w wyborach na przewodniczącego partii, to wybory przekształcą się w polityczny plebiscyt. - _ Platforma jest żywą, otwartą partią, uważam, że stać ją na to, żeby mieć więcej niż jednego kandydata _ - powiedział.

W piątek Schetyna mówił, że potrzebuje kilku dni, by ogłosić, czy sam wystartuje w wyborach na szefa Platformy.

Według członka zarządu PO, Andrzeja Biernata jeśli Schetyna chce pozostać jednym z liderów Platformy, to _ musi wystartować w wyborach _. Pytany, kto mógłby jeszcze - obok Schetyny - walczyć o fotel szefa Platformy, Biernat uznał, że aspiracje i _ smykałkę _ do walki o władzę w PO zawsze zgłaszali Gowin, Cezary Grabarczyk czy Bogdan Zdrojewski.

Czytaj więcej w Money.pl
Poseł PiS: Rząd źle rządzi. To tematy zastępcze _ Władza koncentruje się na sobie. Tymczasem mamy nawet tragiczne przypadki, które świadczą o tym, że rząd źle rządzi _.
Graś szczebiocze, Tusk się ośmiesza. Ćwir, ćwir Jak szanować polityków pozujących na nastolatków - zastanawia się Bartłomiej Dwornik.
Gowin wyszedł od premiera. Jaka decyzja? Czy minister sprawiedliwości, uznawany na przywódcę partyjnych konserwatystów w PO, pozostanie w rządzie czy nie?
Tagi: cezary grabarczyk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz