Notowania

walka z terroryzmem
19.01.2015 06:59

Walka z terroryzmem w Europie. Włosi reagują

W piątek szef dyplomacji Paolo Gentiloni powiedział, że we Włoszech obowiązuje siódmy stopień alarmu w 10-punktowej skali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gtognini/CC BY 2.5/Wikimedia)

Od końca grudnia z Włoch wydalono 9 osób podejrzanych o kontakty z dżihadystami - ogłosił minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano (na zdjęciu). Wyjaśnił, że decyzje zapadły jeszcze przed podniesieniem stanu zagrożenia terrorystycznego po atakach we Francji.

Szef włoskiego MSW poinformował na konferencji prasowej w Rzymie, że wśród wydalonych imigrantów było 5 Tunezyjczyków, Turek, Egipcjanin, Marokańczyk i obywatel Pakistanu. Wszyscy ci ludzie, podejrzani o związki z islamskimi terrorystami, mieli prawo pobytu we Włoszech, gdzie mieszkali od dłuższego czasu - powiedział Alfano.

Według informacji ministra włoskie służby prowadziły wnikliwą obserwację grupy około stu osób. _ Działania te są wciąż intensyfikowane _ - podkreślił szef MSW.

Dodał, że według najnowszych danych służby doliczyły się łącznie 59 zagranicznych bojowników, którzy mając różne związki z Włochami udali się następnie na front, by walczyć w szeregach dżihadystów w Syrii. Było wśród nich 5 Włochów.

_ - Bez ustanku prowadzimy działania przeciwko terroryzmowi _ - oświadczył Alfano, zapewniając o pełnym zaangażowaniu wszystkich służb i wywiadu.

Podkreślił, że groźba ataków w najbliższej przyszłości dotyczy całej Europy i że są one _ nie do przewidzenia _. Dlatego również we Włoszech podniesiono stan alarmu antyterrorystycznego - tłumaczył.

W piątek szef dyplomacji Paolo Gentiloni powiedział, że we Włoszech obowiązuje siódmy stopień alarmu w 10-punktowej skali.

Czytaj więcej w Money.pl
Ile jest komórek terrorystycznych w Europie? We Francji, w Niemczech, Belgii i Holandii może działać aż 20 uśpionych komórek terrorystycznych, liczących od 120 do 180 osób.
Zamach w Paryżu nic nas nie nauczył To powrót retoryki, która pojawiła się po ataku na World Trade Center, gdy mówiono o wojnie cywilizacji.
Włoski prezydent ustępuje z urzędu O swej zapowiadanej wcześniej dymisji 89-letni szef państwa zawiadomił w liście wystosowanym do obu izb parlamentu, Senatu i Izby Deputowanych, oraz rządu Matteo Renziego.
Tagi: walka z terroryzmem, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz