Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z terroryzmem
03.02.2015 08:10

Walka z terroryzmem. Hiszpania chce zaostrzyć kary

Obecnie najwyższy wymiar kary za to przestępstwo to 40 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tritooth/Dreamstime)

Dwie główne hiszpańskie partie polityczne porozumiały się w sprawie wniesienia projektu ustawy antyterrorystycznej, wprowadzającej karę dożywotniego więzienia dla sprawców zamachów terrorystycznych.

Obecnie najwyższy wymiar kary w Hiszpanii to 40 lat więzienia. Zgodnie z ogłoszoną w poniedziałek propozycją Partii Ludowej i Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej sprawcy zamachów terrorystycznych mogliby być skazywani na dożywocie.

Przewidziano jednak możliwość wyjścia takich skazanych na wolność po odsiedzeniu 35 lat, o czym miałby decydować sąd.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujący komunikat terrorystycznej ETA Baskijska organizacja terrorystyczna w komunikacie przesłanym lokalnemu dziennikowi Gara podtrzymuje, że obecnie tworzy struktury przeznaczone do całkowitego rozbrojenia.
Madryt jak Ateny? 100 tysięcy osób protestowało na ulicach Uczestnicy marszu nieśli transparenty z żądaniami darmowej służby zdrowia, leków na zapalenie wątroby i podniesienia płacy.
Unia chce walczyć z terroryzmem. Kontrole Jak poinformowała KE, straż graniczna, służby i organy ścigania krajów należących do strefy Schengen będą mogły szybciej i skuteczniej wymieniać się informacjami na temat podejrzanych o terroryzm.
Tagi: walka z terroryzmem, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz