Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walka z pseudokibicami. Policja zatrzymała gang

0
Podziel się:

Podczas przeszukań funkcjonariusze znaleźli broń, narkotyki oraz sterydy anaboliczne.

Walka z pseudokibicami. Policja zatrzymała gang
(Keith Allison/Flickr)

11 osób zatrzymali funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji. Grupa specjalizowała się w handlu narkotykami, wykorzystywaniem kobiet do prostytucji oraz w rozbojach.

_ - To nie pierwsze uderzenia w grupę, która działała głównie na terenie Białegostoku. Wcześniej m.in. w lipcu zatrzymaliśmy 18 osób; zatrzymanych jest w sumie 29 _ - powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego CBŚP. Wśród 11 osób, które zostały zatrzymane teraz, są dwaj liderzy grupy; odpowiedzą za kierownictwo. 10 spośród zatrzymanych zostało już aresztowanych.

W akcji brało udział w sumie ponad 160 funkcjonariuszy z CBŚP, komendy wojewódzkiej i miejskiej w Białymstoku oraz antyterroryści. _ - Istniało prawdopodobieństwo, że zatrzymywani mężczyźni mogą być agresywni i uzbrojeni. Podczas wcześniejszych zatrzymań na niektórych posesjach znajdowały się psy szkolone do walk. Akcja została jednak przeprowadzona bardzo szybko, zatrzymywani byli zaskoczeni, nie stawiali oporu _ - dodał Jakubowski. Podczas przeszukań policjanci znaleźli broń, narkotyki oraz sterydy anaboliczne.

_ Grupa zajmowała się głównie obrotem narkotykami oraz czerpaniem korzyści z nierządu. - Zatrzymane osoby miały na swoim koncie także popełnianie rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, udział w bójkach i pobiciach - tak zwanych ustawkach, pozbawianie wolności _ - dodał Jakubowski.

Jak powiedział, trzon gangu stanowili pseudokibice i osoby wywodzące się ze środowisk subkultury skinhead. Grupa organizował też m.in. zloty nacjonalistów i propagowała treści faszystowskie.

Pytany o sprawę komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński powiedział PAP, że rozpracowanie gangu _ to efekt kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy CBŚP i policjantów z Podlasia _. _ Jest to kontynuacja zatrzymań sprzed kilku miesięcy. _

_ _

_ Teraz dotarliśmy do tych, którzy w grupie odgrywali kluczową rolę. Zachowania nacjonalistyczne, propagowanie treści faszystowskich są na naszym celowników. To uderzenie - moim zdaniem - jest bardzo dużym ciosem w środowisko pseudokibiców i skinheadów na Podlasiu _ - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Straż miejska kosztuje nas miliony złotych. Czy naprawdę jest potrzebna? Samorządowcy, którzy ją zlikwidowali nie mają wątpliwości. _ To była dobra decyzja _.
Wzrosła liczba ofiar wypadku w kopalni Jak poinformował lekarz, zmarli to ciężko poparzeni górnicy, których stan od wielu dni był określany jako "skrajnie ciężki".
Katastrofa demograficzna. Jak jej zapobiec? Prognoza ludności na lata 2014-2050 przewiduje, że liczba mieszkańców Polski będzie systematycznie malała i w 2050 r. spadnie do 33 mln 950 tys. osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)