Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z Państwem Islamskim. Iran dementuje doniesienia o udziale w atakach

0
Podziel się:

Wczoraj ministerstwo obrony USA poinformowało, że w ostatnich dniach irańskie samoloty myśliwskie zaczęły atakować pozycje IS na wschodzie Iraku.

Walka z Państwem Islamskim. Iran dementuje doniesienia o udziale w atakach
(Shahram Sharifi / Wikimedia (CC BY 3.0))
bEJXZMfF

_ __ Iran nigdy nie był zaangażowany w naloty. Jakakolwiek współpraca ze Stanami Zjednoczonymi w kwestii takich ataków jest dla Iranu wykluczona _ - przekazało agencji Reutera proszące o anonimowość źródło w irańskich władzach.

Wczoraj ministerstwo obrony USA poinformowało, że w ostatnich dniach irańskie samoloty myśliwskie zaczęły atakować pozycje IS na wschodzie Iraku. Naloty te - według Pentagonu - nie były koordynowane z działaniami amerykańskimi.

Wcześniej telewizja Al-Dżazira pokazała zdjęcia samolotów wyglądających jak myśliwce F-4, podobne do tych, których używają irańskie siły powietrzne. Według AFP samoloty atakowały cele w graniczącej z Iranem prowincji Dijala.

bEJXZMfH

Zamieszkany głównie przez szyitów Iran wspierał jak dotąd irackie, syryjskie i kurdyjskie siły walczące z IS na ziemi, przy ofensywie z powietrza prowadzonej od 8 sierpnia równolegle przez USA i ich partnerów z międzynarodowej koalicji. Teheran wspiera też m.in. szyickie milicje w Iraku, które według obrońców praw człowieka w odwetowych atakach porwały i zabiły wielu sunnickich cywilów.

Złożone z sunnickich fundamentalistów Państwo Islamskie uważa szyitów za heretyków, którzy za odstępstwo od wiary zasługują na śmierć; IS dokonało już masowych zabójstw setek schwytanych żołnierzy syryjskich i irackich, a nawet członków konkurencyjnych ugrupowań sunnickich.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie mogą walczyć. Nie zgadniesz dlaczego _ Australijskie siły specjalne należą do elity wojskowej i budzą strach, jednak wydaje się, że znalazły godnego przeciwnika _ - podkreśla australijski dziennik.
Pomylili się! To nie jest żona przywódcy IS Kobieta, według irackiego MSW, ma być siostrą mężczyzny skazanego za zamach na południu Iraku.
Irańskie myśliwce atakują cele IS w Iraku Samoloty te atakują cele w prowincji Dijala, graniczącej z Iranem - podaje agencja AFP.
bEJXZMgi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)