Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z dżihadystami
12.11.2014 11:58

Walka z dżihadystami. W Niemczech zatrzymano 9 islamistów

Prokuratura zarzuca podejrzanym działalność skierowaną przeciwko państwu niemieckiemu. Policja obserwowała rozbitą obecnie grupę od maja zeszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Montecruz Foto / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Niemiecka policja zatrzymała na terenie Nadrenii-Północnej-Westfalii dziewięciu domniemanych islamistów, którzy podejrzani są o dokonywanie włamań do kościołów i szkół w celu zdobycia środków finansowych na pomoc dla dżihadystów walczących w Syrii.

Zatrzymań dokonano w Kolonii i kilku okolicznych miejscowościach - podają niemieckie media. Do aresztu trafili mężczyźni w wieku od 22 do 58 lat. Policja przeszukała 20 mieszkań znajdując podrobione paszporty i pieniądze przeznaczone na pomoc dla bojowników w Syrii.

Prokuratura zarzuca podejrzanym działalność skierowaną przeciwko państwu niemieckiemu. Policja obserwowała rozbitą obecnie grupę od maja zeszłego roku.

Sprawę dwóch podejrzanych przejęła prokuratura generalna. Pozostali znajdują się w dyspozycji prokuratury w Kolonii.

Z wyjątkiem 58-letniego Pakistańczyka wszyscy zatrzymani są obywatelami Niemiec noszącymi nazwiska wskazujące, że najpewniej są muzułmanami - pisze agencja dpa.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści zajęli ważne pole gazowe Islamscy bojownicy ogłosili, że po walkach z wojskiem syryjskim kontrolują pole gazowe w prowincji Hims w środkowej Syrii.
Demonstracja chuliganów przeciw islamistom Pod silną ochroną policji 2,5 tysiąca, określających się jako chuligani, niemieckich kibiców piłkarskich demonstrowało po południu w Kolonii.
Dżihadyści wysyłają nowe siły do Kobane _ Dla nich jest to strategiczna bitwa - jeśli zajmą Kobane, walka z Państwem Islamskim w Syrii będzie trwała bardzo długo _.
Tagi: walka z dżihadystami, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz