Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z dżihadystami
07.12.2014 20:17

Walka z dżihadystami w Europie. Brytyjczycy odbierają obywatelstwa

Jest to pierwszy tego typu przypadek. Rząd nie chce nagłaśniać sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rii Schroer / Rex Features/EAST NEWS)

Brytyjski rząd odebrał obywatelstwo czterem muzułmanom, 51-letniemu mężczyźnie i jego trzem dorosłym synom, motywując to ich poparciem dla wojującego islamu. Jest to pierwszy przypadek pozbawienia obywatelstwa muzułmanów urodzonych już w Wielkiej Brytanii.

Sprawa nie została nagłośniona przez rząd, a niedzielna gazeta _ The Sunday Times _, która uzyskała informacje własnymi kanałami, nie ujawnia żadnych nazwisk.

Listy podpisane przez minister spraw wewnętrznych Theresę May zostały wysłane już 3 lata temu do Pakistanu, dokąd cała rodzina udała się na ślub jednego z synów. Nie było w nich żadnych szczegółowych zarzutów, co minister May motywowała względami zachowania tajemnic wywiadu, a jedynie stwierdzenie, że wszyscy czterej dali się poznać jako zagorzali ekstremiści, stronnicy al-Kaidy i zdelegalizowanej organizacji Lashkar-e-Taiba.

Odwołania wszystkich czterech mężczyzn zostały następnie rozpatrzone za zamkniętymi drzwiami, również ze względu na zachowanie tajemnicy. Mimo, że i ojciec, i synowie urodzili się w Wielkiej Brytanii, Komisja Odwoławcza uznała legalność odebrania im paszportów, gdyż przysługuje im obywatelstwo Pakistanu i nie zostaną bezpaństwowcami.

Decyzja dzieli rodzinę, gdyż żona i najmłodszy syn nie zostali pozbawieni brytyjskich praw obywatelskich. Podobnie zresztą jak córka, mimo że wyszła za mąż za dżihadystę i przebywa obecnie w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjscy dżihadyści sądzeni wg aktu z XIV w.? Rząd Wielkiej Brytanii rozważa wyciągnięcie przeciwko brytyjskim obywatelom walczącym po stronie Państwa Islamskiego (IS) konsekwencji w postaci oskarżenia o zdradę na mocy aktu prawnego mającego swoje korzenie w XIV wieku - podały brytyjskie media.
Naloty to za mało, by pokonać dżihadystów _ Aby pokonać Islamskie Państwo, do akcji muszą przystąpić iracki naród, irackie siły bezpieczeństwa i iracki rząd _ - powiedział Philip Hammond
Cameron podniósł stopień zagrożenia terrorystycznego - _ Jesteśmy w samym środku walki _- powiedział premier Wielkiej Brytanii. Jest to reakcja na możliwość ataków planowanych w Syrii i Iraku. Atak terrorystyczny jest wielce prawdopodobny.
Tagi: walka z dżihadystami, dżihadyści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz