Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walka z dżihadystami w Europie. Przygotowywali się do ataku

Nie wiadomo gdzie miał się odbyć planowany zamach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Trzech obywateli Iraku, podejrzanych o wspieranie dżihadystycznego ugrupowania Państwo Islamskie (IS) i przygotowywanie ataku w Europie, zatrzymano na terytorium Szwajcarii - poinformowała szwajcarska prokuratura.

Podejrzane osoby przebywają w areszcie tymczasowym od zatrzymania pod koniec marca br. - przekazali prokuratorzy w oświadczeniu.

Informacji o ich ujęciu nie podawano wcześniej do informacji publicznej, aby _ nie narażać na szwank toczących się dochodzeń w Szwajcarii i za granicą _, mających ustalić ewentualnych wspólników i pomocników zatrzymanych - dodano.

Zarzuca się im m.in. użycie materiałów wybuchowych i toksycznych gazów z zamiarem popełnienia przestępstwa, przygotowywanie się do popełnienia czynów kryminalnych, bliżej niesprecyzowane przestępstwo lub przestępstwa dotyczące pornografii oraz zachęcanie do nielegalnego wjazdu do kraju i opuszczenia go oraz nielegalnego zamieszkania na jego terytorium.

W oświadczeniu nie poinformowano, gdzie miał się odbyć planowany zamach.

W ostatnim czasie władze szwajcarskie zwróciły się o pomoc do różnych krajów europejskich i blisko współpracują z USA w kwestii walki z ekstremizmem - podała prokuratura. Obecnie powstaje zespół śledczy złożony z oficerów FBI i szwajcarskiej federalnej policji kryminalnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Fanatycy atakują pole naftowe. 30 zabitych Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali w syryjskiej prowincji Hims.
Bojownicy jadą w stronę granicy Syrii z Turcją Samolot z około 80 kurdyjskimi bojownikami z Iraku wylądował w mieście Sanliurfa na południu Turcji.
Są w stanie strącić samolot. Niemcy ostrzegają Dżihadyści z Państwa Islamskiego mogą mieć broń pozwalającą strącić samolot pasażerski.
Tagi: walka z państwem islamskim, państwo islamskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz