Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walka z dżihadystami. Polka przed niemieckim sądem za wspieranie islamistów

0
Podziel się:

25-letnia Karolina R., która ma także niemieckie obywatelstwo, kilka lat temu przeszła na islam.

Walka z dżihadystami. Polka przed niemieckim sądem za wspieranie islamistów
(Paweł Kozioł/Reporter)

Przed sądem w Duesseldorfie w Niemczech rozpoczyna się dziś proces trzech kobiet oskarżonych o wspieranie dżihadystów. Jedną z oskarżonych jest Polka wychowana w Niemczech.

25-letnia Karolina R., która ma także niemieckie obywatelstwo, kilka lat temu przeszła na islam. Następnie wyszła za mąż za członka organizacji Państwo Islamskie, walczącego na Bliskim Wschodzie.

Według prokuratury, kobieta przekazywała swojemu mężowi sprzęt wideo wykorzystywany do nagrywania filmów propagandowych. Miała też dostarczyć dżihadystom ponad 10 tysięcy euro. Niemieccy śledczy oskarżyli Polkę o wspieranie terroryzmu.

Kobieta od kilku miesięcy przebywa w areszcie. Grozi jej do 10 lat więzienia. Oskarżona jak dotąd nie odniosła się do stawianych jej zarzutów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabiją zakładników jeśli nie dostaną 200 mln Rząd Japonii w opublikowanym oświadczeniu odrzucił możliwość ustępstw wobec terrorystów i zażądał niezwłocznego uwolnienia swoich obywateli.
Antyislamskie demonstracje w Niemczech Tym razem nie było wieców w Dreźnie. Policja nie zgodziła się na ich organizacje z obawy przed zamachem terrorystycznym.
Kadyrow: Chodorkowski wrogiem muzułmanów Kilkaset tysięcy, a według niektórych źródeł nawet ponad milion osób, przemaszerowało ulicami stolicy Czeczenii Groznego, protestując przeciwko publikowaniu karykatur Mahometa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)