Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wałęsa wraca do Solidarności, by okiełznać kapitalistów

0
Podziel się:

Lech Wałęsa przyznaje, że na ulice raczej wychodzić nie będzie, ale chce doradzać Solidarności i pomagać jej na inne sposoby.

Wałęsa wraca do Solidarności, by okiełznać kapitalistów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESqnIyd

- _ Kapitaliści za dużo sobie pozwalają, pozwoliłem budować kapitalizm ale teraz trzeba go okiełznać _ - tłumaczy swoją decyzję były prezydent.

Były prezydent czeka teraz na reakcję drugiej strony i deklaruje, że ponownie chce być aktywnym członkiem _ Solidarności _.

Lech Wałęsa przyznaje, że na ulice raczej wychodzić nie będzie, ale chce doradzać _ S _ i pomagać jej na inne sposoby.

bESqnIyf

Poseł PiS Andrzej Jaworski wypowiedź byłego prezydenta nazywa happeningiem. Z kolei zdaniem posła PO Jerzego Borowczaka noblista zauważa rozwarstwienie społeczne. Związkowcy natomiast apelują do Wałęsy, by tylko nie przeszkadzał Wałęsa oficjalnie ogłosił, że odchodzi z _ Solidarności _, kiedy przewodniczącym był obecny poseł PiS, Janusz Śniadek.

Były prezydent sprzeciwił się wtedy, zbliżeniu związku do partii Jarosława Kaczyńskiego. Formalnie jednak Lech Wałęsa nigdy nie wystąpił z Solidarności i nadal ma legitymację związku.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wałęsa" w państwowej telewizji Ukrainy W związku z projekcją Wajda skierował do widzów przesłanie ze słowami "Niech żyje wolna Ukraina!".
Solidarność rozliczy posłów. Rusza kampania Zdaniem Piotra Dury wybory do parlamentu europejskiego mogą być okazją do przedstawienia działań polityków na arenie krajowej, ponieważ wielu z nich nie wywiązuje się poprawnie ze swoich obowiązków.
Trzech polskich prezydentów na kanonizacji Prezydent był pytany, kogo zaprosi na pokład samolotu lecącego do Rzymu. _ - Bardzo bym chciał zademonstrować taką zgodność i wspólnotę przeżycia, przede wszystkim w stosunku do byłych prezydentów _.
Wałęsa ostro o Putinie, ale nie chce wojny -_ Nikt nie może rozpętywać wojny _- mówił Wałęsa podczas debaty na temat Europy.
bESqnIyG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)