Notowania

wiadomości
04.11.2013 19:41

Walczą z wyzyskiem seksualnym dzieci w sieci

Holenderska organizacja mówi o gwałtownym narastaniu zjawiska, które określa mianem dziecięcej seksturystyki przez kamerę internetową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

Holenderska organizacja Terre des Hommes, występująca w obronie praw dzieci, poinformowała o ustaleniu danych tysiąca mężczyzn gotowych płacić za oglądanie nieletnich pozujących nago przed kamerami internetowymi.

Posłużono się w tym celu wygenerowanym komputerowo wizerunkiem 10-letniej dziewczynki z Filipin o imieniu Sweetie. Działacze Terre des Hommes podszywali się pod Sweetie na czacie wideo i w ciągu 10 tygodni zarejestrowali tysiąc mężczyzn z całego świata, gotowych zapłacić za oglądanie _ sex show _ z udziałem tego dziecka. Sweetie sama nie oferowała niczego; to do niej kierowane były propozycje wystąpienia nago przed kamerą.

Holenderska organizacja mówi o gwałtownym narastaniu zjawiska, które określa mianem _ dziecięcej seksturystyki przez kamerę internetową _, i ostrzega, że jeśli szybko nie sięgnie się po środki zaradcze, _ to ponure zjawisko całkowicie wymknie się spod kontroli _.

Przedstawiciele Terre des Hommes zidentyfikowali tysiąc mężczyzn, którzy chcieli zapłacić za oglądanie Sweetie nago. Pochodzą z 71 krajów. Najwięcej było ich ze Stanów Zjednoczonych (254), Wielkiej Brytanii (110) i Indii (103). Ich dane przekazano Interpolowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Ksiądz Gil molestował siedmioro dzieci? Są akta Śledczy w Dominikanie poinformowali, że przesyłają do prokuratury generalnej akta dotyczące podejrzewanego o pedofilię polskiego księdza Wojciecha Gila.
Wyrok w sprawie molestowania nieletnich Po odbyciu kary pozbawienia wolności, mężczyzna skazany skierowany zostanie na leczenie ambulatoryjne.
"Psychuszki i czasy radzieckie". Ta ustawa... Elżbieta Radziszewska uważa za nieuprawnione doniesienia medialne o tym, że uchwalona przez Sejm ustawa o leczeniu niebezpiecznych przestępców seksualnych to tworzenie psychuszek.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz