Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
avellino
29.07.2013 12:23

W wypadku autokaru zgineło 39 osób

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem na autostradzie w Avellino koło Neapolu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według ostatnich doniesień w wypadku autokaru we Włoszech zginęło 39 osób, a 10 zostało rannych, w tym dzieci sześcioro dzieci - dwoje z nich jest w stanie ciężkim.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem na autostradzie w Avellino koło Neapolu. Z informacji ambasady RP w Rzymie wynika, że pojazdem podróżowali w większości Włosi.

Ostatnie informacje potwierdzają hipotezę, że do wypadku doszło w wyniku awarii układu hamulcowego. Autokar nie zostawił na asfalcie śladów hamowania. Kierowca prawdopodobnie zauważył tę awarię i próbował wyhamować o boczne barierki. Niestety to się nie udało i uderzył w stojące obok auta. Poważnie je uszkodził i zranił pasażerów. Potem uderzył w metalową barierę, ale ta jednak nie wytrzymała, autokar przechylił się przez nią i runął w dół 30 metrów w przepaść. Do zdarzenia doszło na wysokim wiadukcie.

Z rannymi, którzy wypadek przeżyli nie można na razie nawiązać kontaktu. Są oni w stanie ciężkim. Nie wiadomo też, co działo się w autokarze przed wypadkiem.

Policja w tej chwili zabezpiecza dokumenty firmy przewozowej, aby sprawdzić, czy były przeprowadzane badania diagnostyczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek autokaru we Włoszech. Już 37 ofiar Większość ofiar ratownicy wydostali z wraku, który przewrócił się na bok.
Hiszpania: Ratunek przyszedł za późno Akcja ratunkowa po katastrofie kolejowej była źle koordynowana i zaczęła się za późno. Wynika z utajnionego dokumentu.
Rośnie liczba ofiar katastrofy pociągu Do 79 wzrosła liczba osób zabitych w katastrofie pociągu w Hiszpanii, gdyż jedna osoba zmarła z powodu odniesionych ran.
Tagi: avellino, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz