Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Tatrach odnaleziono zagubioną turystkę

0
Podziel się:

Śnieg zaskoczył turystów, którzy majówkę spędzali w Tatrach. Ratownicy TOPR odnaleźli turystkę, która samotnie wybrała się w rejon Starorobociańskiego Wierchu.

W Tatrach odnaleziono zagubioną turystkę
(Reporter Poland)
bEEaXugl

Śnieg zastał rano turystów, którzy majówkę spędzali w Tatrach. Na Kasprowym Wierchu leży 22 cm śniegu. Ratownicy TOPR w nocy odnaleźli turystkę, która samotnie wybrała się w rejon Starorobociańskiego Wierchu.

_ W nocy odnaleźliśmy turystkę, która błądziła nie mogąc odnaleźć szlaku w rejonie Raczkowej Przełęczy. Ratownicy bezpiecznie sprowadzili ją na dół. Kobieta sama wybrała się w góry _ - powiedział ratownik dyżurny TOPR Jędrek Marasek.

Rano na Kasprowym Wierchu leżało 22 cm śniegu, na szczycie panowała zamieć, a termometry wskazywały minus sześć stopni C. Cienka warstwa śniegu pojawiła się także w górnej części Zakopanego. W mieście pod Giewontem temperatura spadła do zera stopni.

bEEaXugn

W wyższych partiach Tatr, powyżej górnej granicy lasu pod cienką warstwą świeżego śniegu, znajduje się śnieg twardy i zmrożony - informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W wielu miejscach gór występują zalodzenia, a szlaki są nieprzetarte. Dodatkowym utrudnieniem jest gęsta mgła, która znacznie ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie.

W Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEaXugO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)