Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Tatrach odnaleziono ciało turysty

0
Podziel się

Jak powiedział ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Andrzej Maciata, turysta najprawdopodobniej spadł w przepaść i zginął na miejscu.

W Tatrach odnaleziono ciało turysty
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr.com)
bDTeqocB

Ratownicy TOPR odnaleźli dziś w Tatrach ciało turysty, który w piątek wyszedł ze schroniska nad Morskim Okiem. Miał wspinać się na Cubrynę (2376 m n.p.m.); nie wrócił na noc do schroniska.

Jak powiedział ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Andrzej Maciata, turysta najprawdopodobniej spadł w przepaść i zginął na miejscu.

O zaginionym ratowników górskich powiadomiła obsługa schroniska, kiedy ten nie zameldował się po górskiej wyprawie.

bDTeqocD

Cubryna to szczyt graniczny między Polską a Słowacją, w głównej grani Tatr. Jest bardzo dobrze widoczny znad Morskiego Oka. Taternik to druga ofiara Tatr w ledwo rozpoczętym sezonie zimowym. W ubiegłym tygodniu pod lawiną, która zeszła ze Świnickiej Przełęczy zginął 26-letni turysta z Nowego Sącza.

W Tatrach panują typowo zimowe warunki turystyczne. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są mocno oblodzone, a miejscami zalegają na nich zaspy śniegu. Do uprawiania turystyki wysokogórskiej niezbędne jest doświadczenie oraz posiadanie sprzętu wspinaczkowego, takiego jak raki, czekan oraz zestawu lawinowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmarł turysta porwany przez lawinę w Tatrach Lawina śnieżna zeszła dziś po południu ze Świnickiej Przełęczy, przysypując mężczyznę. O wypadku poinformował ratowników TOPR towarzysz zasypanego turysty.
Te termy zachwycą nawet Turka Zwyczaj zakładania osad w pobliżu ciepłych źródeł praktykowany był w wielu rejonach i okresach. Również na Podhalu.
Zakopianka z objazdem. Uwaga na utrudnienia Od dziś zamknięty jest fragment drogi krajowa nr 7, czyli popularnej zakopianki, pod wiaduktem w Głogoczowie w kierunku Myślenic.
bDTeqode
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)