Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W sprawie Amber Gold PiS proponuje trzy kroki

0
Podziel się:

Żądają, by premier ujawnił całą prawdę o udziale służb specjalnych w aferze ze złotem.

W sprawie Amber Gold PiS proponuje trzy kroki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość domaga się, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier przedstawił informację na temat Amber Gold.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział na konferencji prasowej, że Donald Tusk powinien poinformować o działaniach służb w sprawie Amber Gold. _ - Ze względu na to, że te materiały są objęte tajemnicą śledztwa w naszym wniosku zawarta jest propozycja by to posiedzenie Sejmu miało charakter niejawny - _powiedział Błaszczak.

Partia Jarosław Kaczyńskiego zamierza przedstawić projekt ustawy o konfiskacie mienia pochodzącego z przestępstwa. Rzecznik PiS Adam Hofman podkreślał, że pozwoli to na przekazanie majątku Amber Gold na zadośćuczynienie jego klientów.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/220/126428.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/w;sprawie;amber;gold;bylo;cos;wiecej;niz;bledy,114,0,1144690.html) *W sprawie Amber Gold było coś więcej niż błędy * Jarosław Gowin przyznaje, że państwo zawiodło Polaków.

Według PiS, jedyną drogą do wyjaśnienia afery jest powołanie komisji śledczej. Miałaby ona ustalić, czy organy państwa nadzorowały proces powstawania i rozwoju Amber Gold, a także to, jak zachowały się służby po uzyskaniu informacji o nieprawidłowościach w spółce.

PiS przygotował odpowiedni wniosek i deklaruje, że jest otwarty na rozmowy z innymi klubami na ten temat.

W najbliższych dniach kolejne szczegółyNajpóźniej do końca tygodnia potrwają analizy akt spraw dotyczących Amber Gold i szefa spółki - Marcina P. Po zakończeniu badań, wypowie się prokurator generalny Andrzej Seremet. Przedstawi wtedy wnioski z analiz oraz informacje o decyzjach, jakie zamierza podjąć.

Rzecznik prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk powiedział, że gromadzone są też informacje na temat postępowań wobec parabanków, zapewnił, że Prokuratura Generalna na bieżąco monitoruje postęp prac śledczych z gdańskiej Prokuratury Okręgowej, prowadzących sprawę Amber Gold. _ - W całym kraju prowadzonych jest ponad 90 takich spraw. Między innymi w sprawie FinRoyal - _ poinformował Martyniuk.

Komentując wypowiedź ministra sprawiedliwości w radiowej Jedynce, który mówił o pytaniach wobec działań prokuratury w sprawie gdańskiej firmy, Mateusz Martyniuk podkreślił, że prokurator generalny odpowie na nie po zakończeniu obecnych analiz.

Gdańska firma Amber Gold działała przez dwa lata. W tym czasie przyjmowała depozyty, zachęcając klientów wysokimi odsetkami i lokatami w złoto. W sprawie poszkodowanych może być kilka tysięcy osób, które stracić mogły w sumie kilkadziesiąt milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą komisji śledczej ws. Amber Gold _ Instytucje państwowe pozwalają takiej dużej firmie jak Amber Gold przez lata funkcjonować w sposób taki, że doprowadził już do zrujnowania tysięcy Polaków _.
Syn Tuska złamał prawo? Wezmą go w obroty Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejmie postępowanie dotyczące zawiadomienia o możliwości działania na szkodę spółki Port Lotniczy Gdańsk przez Michała Tuska.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)