Notowania

Przejdź na
działalność krrit
28.12.2012 13:28

W radiu więcej polskiej muzyki

Od nowego roku usłyszymy w eterze więcej polskich piosenek. I to w dzień , a nie nocą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tsian/Dreamstime.com)

Od nowego roku usłyszymy w eterze więcej polskich piosenek. I to w dzień , a nie nocą. Nowe prawo nakazuje przeznaczenie na ich emisję co najmniej jednej trzeciej czasu, jaki miesięcznie na antenie zajmuje muzyka.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, dodatkowe wsparcie otrzymują debiutujący polscy autorzy. Czas nadawania w takim przypadku jest liczony podwójnie. To powinno zachęcić nadawców do częstszego sięgania po utwory premierowe.

Dodatkowo, by chronić rodzimych twórców, 60 proc. polskojęzycznych piosenek ma być nadawanych między 5-tą rano a północą - przypomina przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jan Dworak zauważył, że obowiązujące wcześniej, łagodniejsze wymogi były obchodzone przez nadawców.

_ Wypychano _ polskie piosenki z audycji dziennych w godziny najniższej słuchalności, między drugą w nocy a piątą więc prawie nikt ich nie słuchał. Jan Dworak przewiduje, że wprowadzone ograniczenie nie wszystkim będzie się podobało, mimo iż łagodniej potraktowano programy specjalistyczne, na przykład jazzowe czy poświęcone klasyce.

Dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki nie podziela tych obaw, przynajmniej jeśli chodzi o słuchaczy radiowej Trójki. Przypomina, że Polskie Radio wypromowało wiele polskich przebojów, chętnie granych później przez stacje komercyjne. Trójka co pewien czas nadaje też _ dzień polski _, na który bardzo żywo reagują słuchacze. Okazało się, że polska piosenka to wcale nie jest _ kula u szyi _, podsumował Marek Niedżwiecki.

Czytaj więcej w Money.pl
Tyle trzeba będzie płacić za koncecję RTV W noweli określono m.in. maksymalną wysokość opłat za udzielenie koncesji.
Tyle wyniosą dochody mediów publicznych w 2012 roku Jan Dworak tłumaczy, skąd dodatkowe pieniądze i dlaczego musimy płacić za abonament.
Tak burzliwych dyskusji jeszcze tu nie było Siedem godzin trwała debata, a jej głównym punktem było nieprzyznanie koncesji Telewizji Trwam.
Tagi: działalność krrit, radio, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz