Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W poniedziałek upływa termin zgłaszania opinii do "Naszego elementarza"

0
Podziel się:

Druga część Naszego elementarza od 24 czerwca jest dostępna na stronie internetowej www.naszelementarz.men.gov.pl .

W poniedziałek upływa termin zgłaszania opinii do "Naszego elementarza"
(sxc.hu/gokoroko)

Druga część Naszego elementarza od 24 czerwca jest dostępna na stronie internetowej resortu. Każdy chętny może przesłać do Ministerstwa Edukacji Narodowej swoją opinię wykorzystując do tego formularz elektroniczny również umieszczony na tej stronie.

W drugiej części podręcznika znajdują się treści z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody i wiedzy społecznej. Uczniowie spotkają się m.in. z cyframi i liczbami: 5, 0, 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 12. Poznają także nowe litery: N, C, ę, ą, Ł, B, G i Z. Uczniowie będą korzystać z niej przez trzy miesiące: grudzień, styczeń i luty.

Podobnym konsultacjom poddano pierwszą część _ Naszego elementarza _. Trwały one 17 do 30 kwietnia. Na stronę, gdzie udostępniony był podręcznik, weszło w tym czasie blisko 63 tys. osób. Do resortu edukacji wpłynęło 361 opinii, w tym połowa neutralnych. Oceny się rozłożyły w zasadzie pół na pół, prawie tyle samo było pozytywnych, co negatywnych.

_ Nasz elementarz _ ma trafić do rąk uczniów I klas szkół podstawowych już 1 września tego roku. Jego główną autorką jest Maria Lorek, która w swoim dorobku ma kilkadziesiąt publikacji i podręczników dla dzieci. Podręcznik ma składać się z czterech części.

Uczniowie dostaną go bezpłatnie - będzie on własnością szkoły wypożyczaną uczniom. Ma służyć trzem rocznikom uczniów. W roku 2015 r. podręczniki bezpłatne, przygotowane na zlecenie MEN, trafią do uczniów klas II, a w 2016 r. - uczniów klas III.

Czytaj więcej w Money.pl
Darmowy podręcznik już w sieci. Są uwagi Odnotowano dotąd 60 tys. pojedynczych wejść na stronę. 340 osób zdecydowało się wysłać swoje opinie na temat podręcznika - poinformowała rzeczniczka ministerstwa.
Sprawdź, ile osób zwolni WSiP. Dużo? W wyniku restrukturyzacji firmy i negocjacji między pracodawcą a związkami zawodowymi udało się zmniejszyć skalę zwolnień
Bezpłatne podręczniki. Prezydent zadecyduje To jest ustawa, która w sposób radykalny zmienia sposób zaopatrywania naszych uczniów w podręczniki szkolne - mówi wiceminister edukacji Joanna Berdzik.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)