Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Moskwie postrzelono Dżabraiła Machmudowa

Pochodzący z Czeczenii Machmudow odniósł dość poważną ranę postrzałową w okolicy tętnicy biodrowej. Mimo to policji udało się go przesłuchać. Wszczęto też śledztwo w sprawie zamachu na jego życie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Borya/CC/Flickr)

Dżabraił Machmudow - jeden z oskarżonych o zabójstwo rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej został postrzelony w Moskwie. Do zdarzenia doszło w pobliżu stacji metra Ulica 1905 roku w centrum rosyjskiej stolicy. Osoby strzelającej na razie nie odnaleziono.

Pochodzący z Czeczenii Machmudow odniósł dość poważną ranę postrzałową w okolicy tętnicy biodrowej. Mimo to policji udało się go przesłuchać. Wszczęto też śledztwo w sprawie zamachu na jego życie.

Dżabraił i jego dwaj bracia są w grupie pięciu osób oskarżonych o zamordowanie Politkowskiej. Drugi proces w sprawie domniemanych zabójców dziennikarki rozpoczął się 24 lipca. Jego brat Rustam, którego Komitet Śledczy uważa za bezpośredniego zabójcę, przebywa w areszcie.

Niezależna rosyjska dziennikarka Anna Politkowska została zastrzelona 7 października 2006 roku w Moskwie na klatce schodowej domu, w którym mieszkała. Znana była z krytycznego nastawienia do prezydenta Władimira Putina i wojny w Czeczenii.

Czytaj więcej w Money.pl
Ewakuacja w moskiewskim metrze. Są ranni Tunele i stacje wypełnił gęsty dym. Brakowało informacji o tym, co się dzieje. Wielu pasażerów ogarnęła panika.
Obława na nielegalnych imigrantów. Gdzie? Trzy czwarte Rosjan, jak wynika z sondaży, ma niechętny stosunek do imigrantów i opowiada się za zaostrzeniem przepisów regulujących pobyt cudzoziemskich pracowników w Rosji.
Ta umowa umacnia Rosję na rynku ropy Nową stronicą nazwał prezydent Ilham Alijew porozumienie podpisane przez rosyjską kompanię naftową Rosnieft i Państwową Kompanię Naftową Azerbejdżanu (GNKAR).
Tagi: zabójstwo anny politkowskiej, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz