Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Moskwie otwarto Hyde Park

0
Podziel się:

Nie można jednak wejść do moskiewskich Hyde parków wprost z ulicy i zacząć przemawiać. Potrzebne są specjalne zezwolenia.

W Moskwie otwarto Hyde Park
(tinou bao/CC/Flickr)

W Moskwie otwarto Hyde park. Jednak w przeciwieństwie do angielskiego pierwowzoru, nie każdy może wygłosić w tam przemówienie.

Władze rosyjskiej stolicy od dawna obiecywały, że udostępnią miejsca, w których każdy obywatel będzie mógł wyrazić swoje poglądy. Po wielu miesiącach ustaleń i dyskusji wydzielono dwa placyki w dwóch moskiewskich parkach.

Chętni do wygłaszania przemów mają, do dyspozycji mównice w parku Gorkiego i parku Sokolniki. Okazuje się jednak, że nie można wejść do moskiewskich _ Hyde parków _ wprost z ulicy i zacząć przemawiać. Potrzebne są specjalne zezwolenia.

Zgłoszenie należy wysłać listownie do administracji parków, najpóźniej 3 dni przed planowaną imprezą. Urzędnicy wydadzą zgodę, albo nie. Gdzie więc obiecywana wolność wystąpień ? - pytają retorycznie rosyjscy dziennikarze.

Czytaj więcej w Money.pl
Hyde Park w Moskwie? Dla opozycji
Głośny proces w Rosji. A oskarżeni nie żyją Kolejna rozprawa w procesie zmarłego prawnika Siergieja Magnitskiego i dyrektora generalnego tego funduszu Williama Browdera odbędzie się 5 kwietnia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)