Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Madrytcie rozpracowano sieć rekrutująca dżihadystów ISIL

0
Podziel się:

W ciągu 3 lat w Hiszpanii aresztowano 48 islamistów. Ostatnią akcję policja przeprowadziła 30 maja w Melilli. Rozpracowano tam 6-osobową siatkę, która wysyłała ochotników na wojnę do Syrii.

W Madrytcie rozpracowano sieć rekrutująca dżihadystów ISIL
(Zoriah/Flickr)

Madrycka policja rozpracowała międzynarodową siatkę terrorystyczną rekrutującą dżihadystów Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu, którzy byli wysyłani na wojny do Syrii i Iraku. Aresztowano 8 osób. Organizacją kierował Lahcen Ikassiriem - Marokańczyk, który spędził 3 lata w więzieniu w Guantanamo.

- _ Główny szef tej komórki mieszkał w Hiszpanii. Wcześniej był przetrzymywany w amerykańskiej bazie wojskowej w Guantanamo po aresztowaniu w Afganistanie w 2001 roku _ - napisano w komunikacie resortu spraw wewnętrznych. Przed 13 laty, Ikassiriem został aresztowany w Afganistanie i osadzony najpierw w Guantanamo, a potem w hiszpańskim więzieniu. Wyszedł na wolność w 2006 roku. Terrorystyczna siatka, którą miał kierować, współpracuje z Al Kaidą i ISIL-em i działa również we Francji, Tunezji, Turcji i Maroku.

Pozostali aresztowani mają od 17 do 40 lat. Są wśród nich Hiszpanie, Marokańczycy i Argentyńczyk, który przeszedł na islam. Organizacja miała wysyłać ochotników głównie do Syrii, ale policja informuje, że od niedawna rekrutowała też dżihadystów do Iraku.

W ciągu 3 lat w Hiszpanii aresztowano 48 islamistów. Ostatnią akcję policja przeprowadziła 30 maja w Melilli. Rozpracowano tam 6-osobową siatkę, która wysyłała ochotników na wojnę do Syrii. Służby ścigania donoszą, że przeciwko Baszszarowi al-Assadowi walczy co najmniej 50 Hiszpanów. W ostatnich latach w Hiszpanii przeprowadzono kilka podobnych operacji - pisze AFP. Od 2004 roku w kraju tym aresztowano 472 dżihadystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wstrząsające statystyki z ostatnich 24 godzin Irackie siły bezpieczeństwa zabiły w ciągu ostatniej doby 279 terrorystów - poinformował przedstawiciel tych sił.
Kijów studzi emocje po zestrzeleniu samolotu Wczoraj pod Ługańskiem separatyści zestrzelili samolot, w wyniku czego zginęło 49 ukraińskich żołnierzy.
Rosyjscy terroryści giną setkami na Ukrainie Tylko w ciągu tej doby zabito ponad 250 bojowników - ujawnia Kijów. Kerry ostrzega Moskwę przed...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)