Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W lutym ruszy proces w sprawie zabójstwa Papały

0
Podziel się:

Przed sądem stanie m.in: Andrzej Z. pseud. Słowik. Proces będzie pilnie chroniony.

W lutym ruszy proces w sprawie zabójstwa Papały
(PAP/Andrzej Rybczyński)

4 lutego ma ruszyć proces Andrzeja Z. pseud. Słowik i Ryszarda B., oskarżonych w sprawie zabójstwa byłego komendanta głównego policji gen. Marka Papały.

Na luty wyznaczono w sumie 9 terminów rozpraw. Procesowi będą towarzyszyć niespotykane środki bezpieczeństwa po niedawnej śmierci gangstera Artura Zirajewskiego, który miał być świadkiem w tym procesie. Teraz jego zeznania będą tylko odczytane, a sąd oceni ich przydatność dla sprawy.

Akt oskarżenia wobec Z. i B. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie skierowała do sądu w listopadzie 2009 r. Wciąż trwa śledztwo (obecnie w Łodzi) wobec Edwarda Mazura, podejrzanego o zlecenie tego głośnego zabójstwa sprzed 12 niemal lat.

Gangster z grupy pruszkowskiej Andrzej Z. jest oskarżony o nakłanianie płatnego zabójcy Zirajewskiego do zabójstwa Papały za 40 tys. dolarów. _ Słowik _ - skazany za szefowanie _ Pruszkowowi _ - przebywa w areszcie od czasu ekstradycji z Hiszpanii w 2003 r. Zarzut ws. Papały dostał w 2005 r.

Od 2003 r. na Ryszardzie B., innym gangsterze z _ Pruszkowa _, ciążył zarzut nakłaniania w 1998 r. za 30 tys. dolarów Zbigniewa G. do zabójstwa Papały oraz obserwowania miejsca zabójstwa. Ryszarda B. zatrzymano w 2001 r. w Meksyku, który wydał go Polsce. Skazano go już wcześniej na 25 lat za zabójstwo szefa gangu pruszkowskiego Andrzeja Kolikowskiego, _ Pershinga _.

_ _Według prokuratury, sprawcy zabójstwa Papały kierowali się _ motywem finansowym _, ale śledczy nie chcą przedwcześnie mówić o motywie osób nakłaniających do zbrodni. Jak zaznaczyli prokuratorzy, decyzja o ewentualnym przesłuchaniu Mazura w procesie B. i Z. jako świadka będzie należała do sądu.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)