Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Libii zatonęła łódź z emigrantami, jest wiele ofiar

0
Podziel się:

Na morzu unoszą się zwłoki wielu ludzi. Słabo wyposażona straż przybrzeżna ma trudności z dotarciem do tych, którzy mogli przeżyć.

W Libii zatonęła łódź z emigrantami, jest wiele ofiar
(AP/Fotolink/East News)

Na łodzi znajdowało się prawie 250 osób. Według rzecznika libijskiej marynarki wojennej Ajuba Kassema uratowano tylko 26 osób.

Rzecznik powiedział, że na morzu unoszą się zwłoki wielu ludzi. Przyznał, że słabo wyposażona straż przybrzeżna ma trudności z dotarciem do tych, którzy mogli przeżyć.

W tym roku ponad już 100 tys. emigrantów z Afryki, głównie z Libii, dotarło do wybrzeży Włoch - poinformował w zeszłym tygodniu włoski rząd. Przemyt ludzi stał się w Libii zorganizowanym przemysłem przestępczym w warunkach chaosu, jaki zapanował w tym kraju po obaleniu w 2011 roku Muammara Kadafiego.

Kassem powiedział, że pasażerami łodzi, która zatonęła w niedzielę, byli _ w większości Afrykanie _, w tym wiele kobiet. W podobnym wypadku w sierpniu zginęło ponad 100 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/m316711.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/amerykanska;dziennikarka;proponuje;zbombardowac;meksyk,179,0,1598643.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) _ USA powinny zbombardować Meksyk! _ Kontrowersyjna wypowiedź padła w czasie debaty telewizyjnej w Fox News. Ann Coulter powiedziała, że czuje, iż fala migrantów zalewa Stany Zjednoczone.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/m305990.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/tragedia;emigrantow;u;wybrzezy;grecji;zginely;22;osoby,76,0,1528140.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tragedia u brzegów Grecji. Nie żyją 22 osoby Uratowano 36 rozbitków, w tym trzy kobiety i dziecko, które w stanie wyziębienia przetransportowano do szpitala w Atenach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/m262871.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prawo;o;cudzoziemcach;bardziej;liberalne;zobacz;zmiany,123,0,1526139.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obcokrajowcom będzie łatwiej o pracę w Polsce Obecnie pracodawca chcący zatrudnić cudzoziemca musi najpierw starać się dla niego o pozwolenie na pracę, a dopiero później o pozwolenie na pobyt. Od dzisiaj to się zmieni.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)