Notowania

kuwejt
01.04.2013 10:54

W Kuwejcie wykonano wyroki śmierci na trzech skazańcach

W więzieniu w środkowym Kuwejcie powieszono trzech mężczyzn, skazanych na karę śmierci za morderstwa. Były to pierwsze egzekucje od 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W więzieniu w środkowym Kuwejcie powieszono trzech mężczyzn, skazanych na karę śmierci za morderstwa - poinformowało ministerstwo sprawiedliwości. Były to pierwsze egzekucje od 2007 roku.

Wyroki śmierci na Pakistańczyku, Saudyjczyku oraz bezpaństwowcu wykonano w obecności przedstawicieli ministerstwa oraz sił bezpieczeństwa. Władze zaprosiły też kuwejckich dziennikarzy, by byli świadkami egzekucji.

Pakistańczyk został skazany na śmierć za morderstwo kuwejckiej pary, a Saudyjczyk - za zabójstwo znajomego. Arabski bezpaństwowiec został uznany za winnego śmierci żony i pięciorga dzieci.

Według lokalnych mediów w celach śmierci w Kuwejcie przebywa obecnie co najmniej 44 skazańców, w tym dwóch członków rodziny królewskiej As-Sabah, którzy zostali uznani za winnych handlu narkotykami i zabójstwa.

Od wprowadzenia kary śmierci w 1964 roku do 2007 roku w Kuwejcie stracono 69 mężczyzn oraz trzy kobiety, głównie za zabójstwa lub handel narkotykami.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kuwejt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz