Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Hiszpanii sieć restauracji "La Mafia" wywołała oburzenie we Włoszech

0
Podziel się:

Bindi - deputowana centrolewicowej Partii Demokratycznej - podkreśliła, że nazwa ta to rezultat upowszechniania się pozytywnego i uspokajającego wizerunku mafii.

W Hiszpanii sieć restauracji "La Mafia" wywołała oburzenie we Włoszech
(iStock/ kzenon)

Oburzenie we Włoszech wywołała informacja o tym, że w Hiszpanii istnieje sieć ponad 30 restauracji o nazwie _ La Mafia _. Zajęła się tym komisja włoskiego parlamentu do spraw walki z mafią, która poprosiła o interwencję włoskie ministerstwo spraw zagranicznych.

W liście do włoskiego MSZ przewodnicząca parlamentarnej komisji Rosy Bindi napisała, że za niedopuszczalne należy uznać taką nazwę sieci lokali gastronomicznych. Poinformowała jednocześnie o tym, że jej komisja wszczęła postępowanie w sprawie, którą nagłośniły media we Włoszech. W relacjach prasowych i telewizyjnych wyrażono konsternację i zaniepokojenie tym pomysłem, a także samą oprawą restauracji, utrwalającą - jak podkreślono - najgorsze stereotypy.

Bindi - deputowana centrolewicowej Partii Demokratycznej - podkreśliła, że nazwa ta to rezultat upowszechniania się _ pozytywnego _ i _ uspokajającego _ wizerunku mafii. To zjawisko, zauważyła, znane również z Włoch, gdzie głośno wyrażane są na przykład opinie, że zbiorowa przestępczość _ tworzy miejsca pracy _ i _ nie zna kryzysu _.

Wielokrotnie zdaniem przewodniczącej parlamentarnej komisji w różnych przedsięwzięciach komercyjnych i strategiach reklamowych prezentuje się mafię jako punkt odniesienia, co grozi - jak dodała - jej _ zbiorową, kulturową delegalizacją w wymiarze światowym _.

Dlatego, wyjaśniła Rosy Bindi, tym jaskrawym przypadkiem z Hiszpanii zajmą się parlamentarzyści z komisji, obserwującej nie tylko samo zjawisko przestępczości zorganizowanej we Włoszech, ale także wszystkie jej aspekty i międzynarodowe konotacje.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypowiadają wojnę wysypiskom kamorry We Włoszech śmieci są masowo porzucane i ukrywane w ziemi oraz palone. Wokół Neapolu wywóz i utylizację śmieci kontroluje kamorra.
Fala rewizji i przesłuchań w Niemczech Policja przeszukała mieszkania i biura na terenie sześciu krajów związkowych. Chodzi o pranie brudnych pieniędzy.
Włoska mafia inwestuje w rolnictwo Na 14 miliardów euro oszacowano tegoroczne obroty organizacji przestępczych we Włoszech, działających w rolnictwie i produkcji żywności.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)