Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Guantanamo doszło do przepychanek strażników z więźniami

0
Podziel się:

Strażnicy starli się wczoraj z osadzonymi w więzieniu w amerykańskiej bazie Guantanamo.

W Guantanamo doszło do przepychanek strażników z więźniami
(Shane T. McCoy/www.navy.mil)

Strażnicy starli się wczoraj z osadzonymi w więzieniu w amerykańskiej bazie Guantanamo. Do przepychanek doszło, gdy strażnicy próbowali przenieść do pojedynczych cel więźniów, którzy prowadzą protest głodowy.

Gdy strażnicy próbowali usunąć więźniów ze wspólnego pomieszczenia, osadzeni zaatakowali ich zaimprowizowanymi narzędziami; strażnicy zaczęli strzelać w powietrze, by uśmierzyć bunt.

Według władz wojskowych w Miami, które nadzorują więzienie w bazie Guantanamo na Kubie, nikt nie został poważnie ranny. Adwokaci osadzonych potępili akcję władz więziennych, mówiąc, że należało próbować negocjować w celu zakończenia strajku głodowego, który mężczyźni zaczęli w lutym.

Strajk - jak tłumaczą adwokaci - został sprowokowany decyzją o odebraniu osadzonym ich egzemplarzy Koranu, a także konfiskatą _ bez powodu _ innych rzeczy osobistych, jak zdjęcia i listy od rodziny, czy listy od ich prawników. W więzieniu w Guantanamo przebywa obecnie 166 osadzonych. W piątek, wg władz, strajk głodowy prowadziło 43 więźniów.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk głodowy w Guantanamo rozszerza się Już 24 więźniów osadzonych w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie bierze udział w trwającym od lutego strajku głodowym.
Bunt w kolonii karnej. Więźniowie prosili o... Około 250 więźniów, domagających się zwolnienia ich kolegów z karceru, weszło na dachy budynków więziennych.
Przyszli na widzenie i już zostali w więzieniu Ponad 400 więźniów w mieście Aracaju na wschodzie Brazylii wzięło wczoraj jako zakładników około 130 osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)