Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polka
10.09.2012 15:40

W Gruzji znaleziono ciało zaginionej polskiej turystki

Polka w trakcie wędrówki w górach w rejonie miasta Mestia w regionie Górna Swanetia spadła w przepaść.

Podziel się
Dodaj komentarz
(miss_rubov/CC/flickr)

_ - Znaleziono ciało polskiej turystki, która w sierpniu zaginęła w górach w okolicach Mestii na północnym zachodzie Gruzji - _poinformowała Anna Warmińska, radca ambasady RP w Tbilisi. Zwłoki znaleziono w niedzielę.

Stwierdziliśmy to _ po konsultacji z rodziną i po identyfikacji ciała. Należy ono do pani Anny Modzelewskiej _ - powiedziała Warmińska.

Jak sprecyzowała, ciało zostało znalezione na brzegu rzeki Inguri, 8 km od miejsca, gdzie kobietę widziano po raz ostatni. _ Według doniesień gruzińskich mediów znalazł je rybak. Na miejsce zostały wysłane służby poszukiwawcze. Ciało przetransportowane zostało w nocy do Tbilisi i została dokonana identyfikacja _ - dodała przedstawicielka polskiej ambasady.

Według gruzińskich mediów, ratownicy zostali wysłani w okolice wioski Kala, gdy miejscowy rybak powiadomił o odkryciu ciała dziewczyny. Jak podała strona internetowa telewizji Rustawi2, zwłoki zidentyfikowano wstępnie dzięki opisowi, który pozostawiła ratownikom koleżanka turystki.

Poszukiwania 24-letniej Polki przerwano 30 sierpnia. 19 sierpnia ambasada RP w Tbilisi informowała, że polska turystka w trakcie wędrówki w górach w rejonie miasta Mestia w regionie Górna Swanetia zsunęła się w przepaść i prawdopodobnie została porwana przez silny nurt rzeki Inguri.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz