Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Gazie ewidentnie dochodzi do naruszeń praw człowieka

0
Podziel się:

Palestyńczycy nie mogą opuścić Strefy Gazy i tym samym nie mają szans na uratowanie życia.

W Gazie ewidentnie dochodzi do naruszeń praw człowieka
(PAP/ EPA)

W Strefie Gazy brakuje lekarstw, wody pitnej i prądu. Sytuacja Palestyńczyków pogarsza się wraz z eksplozją każdego kolejnego izraelskiego pocisku. W niedzielę wojsko izraelskie zbombardowało szpital Szifa. W ataku zginęło około 10 osób. Ludności zagraża katastrofa humanitarna.

_ - Jeśli potwierdzą się informacje, dotyczące zabójstwa cywilów, ataków na obiekty cywilne w tym na szpitale, to jest to bardzo ważna przesłanka, żeby mówić o zbrodniach wojennych _ - mówi dyrektor Amnesty International w Polsce Draginja Nadaždin. Jej zdaniem istnieje duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do bardzo dużej katastrofy humanitarnej.

Jak mówi ekspertka, Palestyńczycy nie mogą opuścić Strefy Gazy i tym samym nie mają szans na uratowanie życia.

Amnesty International apeluje do Stanów Zjednoczonych o niedostarczanie broni do Izraela - informuje Draginja Nadaždin. Jej zdaniem w warunkach, jakie obecnie panują w Strefie Gazy ewidentnie dochodzi do naruszeń praw człowieka. A każda kolejna dostawa broni będzie oznaczała eskalację konfilktu.

Obecna odsłona sporu palestyńsko-izraelskiego trwa już 22 dzień. Do tej pory po stronie palestyńskiej jest około1100 ofiar. Po stronie Izraela zginęło 56 osób. Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiada, że Izrael będzie atakował dopóki nie osiągnie swoich celów.

Czytaj więcej w Money.pl
Gaza znów utopiona we krwi Palestyńczyków 8 Palestyńczyków, w tym 4 dzieci, zginęło w nocy z piątku na sobotę podczas izraelskiego ataku lotniczego na miasto Chan Junis, w południowej cześci Strefy Gazy - poinformowały służby ratownicze.
Abbas zaprzysiągł palestyński rząd jedności Izrael wzywa społeczność międzynarodową do nieuznawania tego rządu.
USA i Unia skończyły rozmowy o pokoju. Decyzja Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy po stronie palestyńskiej przekroczyła tysiąc osób. Sekretarz stanu USA i unijni dyplomaci chcą przekonać obie strony konfliktu do zawieszenia broni.
Znaleźli 35 ciał pod gruzami w Strefie Gazy Od początku izraelskiej ofensywy zginęło już ponad 920 Palestyńczyków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)