Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Doniecku będzie skwer berkutowców

0
Podziel się:

Radni miasta postanowili uhonorować ukraińskich milicjantów, którzy zginęli podczas tłumienia protestów na kijowskim Majdanie.

Protesty na Majdanie z początku marca.
Protesty na Majdanie z początku marca. (PrntScreen z ukrstream.tv)

Nowo mianowany Skwer Pamięci Poległych Milicjantów Berkutu znajduje się koło Placu Dzierżyńskiego w Doniecku, tuż obok regionalnego oddziału MSW. Uchwałę w tej sprawie radni poparli jednogłośnie - _ za _ głosowało wszystkich 55 obecnych na posiedzeniu. Inicjatywa wyszła ze strony sekretarza rady, Siergieja Bogaczewa.

W uchwale czytamy, że uwzględnia ona _ liczne prośby mieszkańców _ dotyczące uhonorowania berkutowców, którzy _ polegli w tragicznych wydarzeniach w Kijowie między grudniem 2013 roku, a lutym 2014 _. Właśnie w tych miesiącach dochodziło do protestów przeciwko prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. W starciach z milicją i oddziałami Berkutu, zginęło ponad 100 osób, w tym kilkunastu milicjantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Propozycja Rosji dla Ukrainy. Namawiają do... Zdaniem doradcy prezydenta Putina, na Ukrainie dochodzi do próby przewrotu i obalenia porządku konstytucyjnego.
Lider Majdanu odnaleziony. Był torturowany Odnalazł się lider kijowskiego AutoMajdanu Dmytro Bułatow. Mężczyzna był poszukiwany przez bliskich i kolegów od 22 stycznia. Według opozycyjnego deputowanego Jurija Steca, jest żywy i zdrowy.
Bijatyka w centrum Kijowa. Kliczko łapie napastników W centrum stolicy Ukrainy doszło do gwałtownych starć. - _ Mamy sytuację jak na wojnie _ - mówi szef Udaru.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)