Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
materiały wybuchowe
15.05.2013 10:00

W domu ukrywał trotyl, broń i amunicję

Zarzuty nielegalnego gromadzenia materiałów wybuchowych, broni i amunicji usłyszał 54-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ftwitty/iStockphoto)

Zarzuty nielegalnego gromadzenia materiałów wybuchowych, broni i amunicji usłyszał 54-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna w skrytce w swoim mieszkaniu ukrywał m.in. kostki prasowanego trotylu.

Jak poinformował w środę wydział prasowy KSP, policjanci znaleźli na posesji mężczyzny amunicję różnych kalibrów, broń długą i krótką oraz pięć kostek trotylu o wadze blisko 750 gr. Część przedmiotów znajdowała się w skrytce w ścianie.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje, że w Mińsku Mazowieckim na terenie jednej z posesji ukrywana jest broń i amunicja. Kiedy funkcjonariusze byli pewni, że właściciel jest w domu pojawili się u niego z nakazem przeszukania.

54-letniemu Zbigniewowi K. prokurator przedstawił dwa zarzuty karne: nielegalnego gromadzenia i posiadania substancji wybuchowych oraz zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Wobec mężczyzny zastosowano także środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Działająca broń z drukarki 3D. Instrukcja... Pod presją władz USA student usunął ze swojej strony internetowej instrukcję stworzenia działającego pistoletu jedynie przy użyciu standardowej drukarki 3D.
Namierzyli ich w sieci. Wpadło 14 osób CBŚ zatrzymała 14 osób, zajmujących się sprzedażą i produkcją materiałów wybuchowych.
Nowe fakty w sprawie zamachu na Sejm Brunon K. zamierzał zdetonować na Wiejskiej kilka ton materiałów wybuchowych.
Tagi: materiały wybuchowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz