Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W ciągu niecałej doby oblano kwasem pięć młodych kobiet

0
Podziel się:

Sprawców dotychczas nie zidentyfikowano. Wiadomo jedynie atakowali jeżdżąc na motorach w pobliżu miasta Kweta.

W ciągu niecałej doby oblano kwasem pięć młodych kobiet
(AP/Fotolink/East News)

Ostatniemu wypadkowi uległy dziewczynki w wieku 14 i 15 lat. Zostały oblane kwasem przez dwóch motocyklistów, gdy wracały z targu w mieście Mastung, niedaleko Kwety w prowincji Beludżystan.

_ - Jedna z dziewcząt ma poranioną twarz, druga poparzoną szyję _ - poinformował agencję AFP jeden z policjantów. Ranne zostały przetransportowane do szpitala, a policja wszczęła śledztwo w celu zidentyfikowania sprawców, których motywy działania nie są znane.

Dzień wcześniej dwóch motocyklistów również zaatakowało kwasem trzy wracające do Kwety dwudziestolatki - powiedział AFP szef lokalnej policji.

Zgodnie z wprowadzoną pod koniec 2011 r. poprawką do kodeksu karnego za takie przestępstwo grozi w Pakistanie od 14 lat więzienia po dożywocie i grzywna w wysokości miliona rupii (ok. 10 tys. dolarów).

Jak wynika z danych pozarządowej organizacji Acid Survivors Foundation (ASF), od wejścia w życie poprawki znacznie wzrosła liczba oskarżeń o popełnienie podobnych przestępstw. Mimo to każdego roku ich ofiarą pada ponad 100 kobiet.

W Pakistanie częste są przypadki pobić i oblewania kwasem w ramach tzw. zabójstw honorowych, które popełniane są przeważnie przez mężczyzn na kobietach z ich własnych rodzin. Motywem zazwyczaj jest związek niezamężnej kobiety z mężczyzną bez zgody jej rodziny lub niechęć do zawarcia związku zaaranżowanego przez krewnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko odbiło z rąk talibów 80 proc. miasta Operacja ma na celu zniszczenie kryjówek talibów i bojowników Al-Kaidy na terenach plemiennych - poinformowała agencja Reutera.
Strzelali do samolotu pasażerskiego. Są ofiary Pakistańskie siły bezpieczeństwa otoczyły port lotniczy i rozpoczęły poszukiwania sprawców.
Strzelali do lądującego samolotu. Jedna ofiara Władze rozpoczęły poszukiwania sprawcy. Podejrzenia kierują się wobec antyrządowych ugrupowań zbrojnych, przeciwko którym armia pakistańska rozpoczęła szeroko zakrojoną ofensywę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)