Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W. Brytania:Chcą zalegalizować sprzedaż narkotyków

0
Podziel się:

Karanie za narkotyki nie przynosi żadnych efektów, dlatego członkowie brytyjskiego parlamentu chcą zalegalizowania szkodliwych używek.

W. Brytania:Chcą zalegalizować sprzedaż narkotyków
(r0bz/CC/Flickr)

Posiadanie i używanie narkotyków powinno być zdekryminalizowane, ponieważ karanie nie przyczynia się do zwalczania uzależnień i skazuje użytkowników na marginalizację - twierdzi międzypartyjna grupa ds. reformy polityki narkotykowej w brytyjskim parlamencie.

Członkowie grupy argumentują, że status najmniej szkodliwych narkotyków powinien zostać uregulowany i powinny one być sprzedawane w licencjonowanych sklepach i opatrzone szczegółową informacją na temat zagrożeń. Grupa zrzesza dwóch konserwatystów, dwóch laburzystów, jednego przedstawiciela liberalnych demokratów i czterech niezależnych - informuje w poniedziałek BBC.

Grupa zebrała materiały i ekspertyzy od 31 specjalistów i organizacji, w tym stowarzyszenia oficerów policji. Argumentują oni, że handel i inne formy zaopatrywania w najbardziej niebezpieczne substancje powinny zostać zakazane, ale osoby przyłapane z niewielką ilością jakiegokolwiek narkotyku nie powinny być karane.

Przewodnicząca międzypartyjnej grupy baronessa Meacher podkreśliła, że pochodząca z 1971 roku ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przynosi rezultaty odwrotne do zamierzonych w walce z uzależnieniami. Członkowie grupy zaznaczają, że ustawę koniecznie trzeba zreformować.

W programie dla brytyjskiego radia baronessa Meacher przytoczyła opinię grupy, według której część narkotyków _ jest znacznie bezpieczniejszych od alkoholu i tytoniu _ i niektóre substancje, dokładnie opisane, mogłyby być sprzedawane w aptekach.

_ - Obecnie 60 milionów tabletek ecstasy każdego roku trafia do młodych ludzi, za pośrednictwem przestępczych gangów i dilerów - powiedziała. - Twierdzimy, że jeśli młodzi ludzie i tak będą je kupować, to może lepiej, by dokładnie wiedzieli, co w nich jest _. Jak dodała, dostarczanie tych substancji legalnymi kanałami zminimalizowałoby ryzyko ich zanieczyszczenia.

W przedstawionym przez międzypartyjną grupę opracowaniu przywołano przykład Portugalii, gdzie w wyniku dekryminalizacji liczba młodych uzależnionych od narkotyków spadła.

Rzecznik premiera Davida Camerona przekazał, że stanowisko premiera w tej sprawie _ jest jasne i jednoznaczne: nasze obowiązujące obecnie podejście do tej sprawy jest właściwe i skuteczne _. W ubiegłym miesiącu premier wykluczył powołanie komisji królewskiej, która miałaby rozważyć dekryminalizację i legalizację narkotyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Ruszyło śledztwo. Brytyjski bank na celowniku W środę amerykański i brytyjski regulator rynków finansowych w wyniku wspólnego dochodzenia ukarali bank grzywną w wysokości 290 mln funtów (450 mln USD).
Policja przejęła 7 kg narkotyków Pierwszy z mężczyzn, 43-letni mieszkaniec śródmieścia Bytomia, został zatrzymany w miniony czwartek wieczorem.
"40 lat w Unii Europejskiej i wystarczy" Jacek Protasiewicz gróźb ze strony Londynu się nie obawia, bo jak mówi, na wyjście z Unii Brytyjczycy się nie zdecydują.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)